Mateusz Tadel (Dunajec, z lewej) i Damian Bratko (Wietrzychowice).
Mateusz Tadel (Dunajec, z lewej) i Damian Bratko (Wietrzychowice). Fot. Jarosław Boduch
Grupa II. W spotkaniach na boiskach w Niecieczy, Zaczarniu i Zbylitowskiej Górze kibice oglądali aż 29 bramek.

Dunajec Zbylitowska Góra - Wietrzychowice 7:3 (4:1)
Bramki: 1:0 Pacura 10, 2:0 Pacura 15, 3:0 Pacura 23, 3:1 D. Bratko 30 karny, 4:1 Pacura 44, 5:1 Blecharski 52, 6:1 Lisiak 65 karny, 6:2 D. Bratko 73 karny, 7:2 Rybski 88, 7:3 Gwóźdź 90+2.
Dunajec: K. Jewuła - Krakowski, Grzyb, Goliński, Wiśnicki - Rybski, Tadel, Radliński I [76], Papuga (64 P. Jewuła) - Blecharski (70 Ptak), Pacura (50 Lisiak).
Wietrzychowice: Kosman - P. Lechowicz, Nykiel, Pawlik (55 Czosnyka), NowakI - Wrona, JanikI, Wróbel (75 Ł. Bratko), Gwóźdź, G. Lechowicz - D. Bratko.
Sędziował: Michał Górka (Tarnów).
Widzów: 100.

Losy meczu zostały praktycznie przesądzone w pierwszej połowie, w której na cztery trafienia Pacury goście odpowiedzieli tylko golem z rzutu karnego D. Bratko. O wiele bardziej wyrównana walka miała miejsce po przerwie, choć mimo to nieco skuteczniejszą grę zaprezentowali gospodarze. (JB)

Zorza Zaczarnie - Unia Niedomice 7:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Gromadzki 16, 2:0 Płaczek 29, 3:0 Jagiełło39, 4:0 Zegar 52, 4:1 Ptasznik 68, 5:1 Płaczek 72, 6:1 Bezkosty 74, 7:1 Bezkosty 82, 7:2 Pietraszewski 85.
Zorza: Klich - Pabjan, T. Kapustka, Kobyłecki - Nytko, JagiełłoI, Gromadzki (71 Kuta), Szegda, Zegar - PłaczekI (80 Brożek), Bezkosty.
Unia: Pochroń - LompczykI, Świerczek, BogaczI, Bajorek (70 Jachym) - M. WróbelI, Białas (79 Dyja), P. Wróbel, Kmiecik (64 Ptasznik) - Wojcieszek, Pietraszewski.
Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów).
Widzów: 50.

Zorza odniosła bezproblemowe zwycięstwo, już w pierwszej połowie wypracowując sobie trzybramkową przewagę. Unia pierwszego gola zdobyła dopiero w 68 min - przy stanie 4:0 - za sprawą chwilę wcześniej wprowadzonego na boisko Ptasznika. W 82 min po dwóch trafieniach Bezkostego, gospodarze prowadzili już 7:1.

Termalica Bruk-Bet II Nieciecza - Pogórze Pleśna10:0 (6:0)
Bramki: 1:0 Gutkovskis 6, 2:0 Juhar 19, 3:0 Kowal 30, 4:0 Gutkovskis 44, 5:0 Gutkovskis 45, 6:0 Bratanović 45, 7:0 Kowal 76, 8:0 Wódka 79, 9:0 Kowal 83, 10:0 Wódka 90.
Termalica Bruk-Bet II: Witan - Jarecki (29 Gorczyca), Markowski, Cierlik, Fryc - Smuczyński (40 Kogut), Foszmańczyk (76 M. Skowron), Bratanović, Juhar(70 Wódka) - Kowal, Gutkovskis.
Pogórze: Pięta - ŻyraI (55 Chruściel), Siembab, Drwal, Gut - Ryba (78 Rzońca), Sępek, Cetera (85 Jachim), Ciurej (46 Matras) - Szumlański, P. Kurdziel.
Sędziował: Mateusz Kapustka (Tarnów).
Widzów: 250.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego jedyną niewiadomą były na dobrą sprawę rozmiary wygranej gospodarzy. Trener Jakub Drwal przeciwko swojemu byłemu zespołowi wystawić mógł bowiem aż dziesięciu piłkarzy z pierwszej drużyny. Ostatecznie skończyło się na dziesięciu celnych strzałach (i hat-trickach Gutovskisa oraz Kowala), przy czym niecieczanie szczególnie skuteczni byli w końcówce pierwszej połowy.

Polan II Żabno - Tarnovia Tarnów 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Boruch 60, 0:2 Gucwa 75.
Polan II: Kurpisz - Stryczek, Kozak, Jachym, Nagórzański - Majka, Liro (80 Solak), M. Kijowski (66 Radoń), Goryl, ZielińskiI (70 Młodawski) - Jachimek (60 Kruk).
Tarnovia: Paweł Jankowski - Nowak (80 Paluchowski), Kociara, Mikoś, Sanok - Przydział (80 Dydyk), Gucwa, Wilk, Baruch, ŚwierczekI (56 Barczak) - Boruch (68 Smołkowicz).
Sędziował: Łukasz Węglarz (Brzesko).

Po ubiegłotygodniowym remisie w Dąbrowie Tarnowskiej lider zdobył komplet punktów w Żabnie. Tarnowianie objęli prowadzenie w 60 min, gdy Boruch wykorzystał prostopadłe podanie Gucwy. Kwadrans później grający trener Tarnovii celnie uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów, pieczętując tym samym wygraną przyjezdnych. Warto odnotować bardzo dobrą pracę trójki sędziowskiej oraz debiut w tarnowskiej drużynie zaledwie 16-letniego Mieszka Paluchowskiego.

Łukovia Łukowa - Wisła Szczucin 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Nosek 44, 1:1 Bator 70.
Łukovia: Wiatr - B. Czosnyka I, B. Schab (70 K. Schab), M. Wałaszek (52 Ł. Czosnyka) - SmolikI, G łódź, Magiera, Radoń, Nosek - CzarnikI, Chrobak.
Wisła: Kuta - Trójniak, Dernoga, Bednarz, Kapuściak (60 M. Łabuz) - D. Dynak, Bator (80 Musiał), S. Kołton, Młodziński, K. Nytko (83 Krupa) - Zieliński (90 Ł. Łabuz).
Sędziował: Mariusz Stec (Bochnia).

Tuż przed przerwą wynik otworzył Nosek, celnie główkując po dośrodkowaniu Smolika. Rezultat ustalił w 70 min Bator, który uprzedził Wiatra i z 3 metrów strzelił przy bliższym słupku. Łukovia kończyła mecz w dziesięciu, gdyż w 72 min Radoniowi odnowiła się kontuzja, a na ławce gospodarzy nie było już żadnego rezerwowego. Goście mogli mówić o sporym pechu, gdyż po ich strzałach piłka trzykrotnie trafiła w poprzeczkę i raz w słupek.

Ikar Odporyszów - Victoria Koszyc e małe 1:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Tapa 14, 1:1 M. Jarosz 49, 1:2 Groński 5, 1:3 Barszcz 60, 1:4 Groński 67.
Ikar: Pinas - D. Nieroda, Konieczny, Kożuch (60 Krzaczek), WarzechaI[52]- Flis, Rzońca, M. Koziński, T. Koziński (80 Ptak) - Frąc, Tapa.
Victoria: Kasprzyk - Reszczyński (64 Jurczyk), M. Cichy, Majerczyk, Gorzkowski - OrlikI (60 Rybak), Kuboń, M. Jarosz, Barszcz - Groński, S. Łątka (46 Sołtys).
Sędziował: Zbigniew Siemiński (Tarnów).
Widzów: 70.

Do przerwy nie zanosiło się na porażkę Ikara. W 14 min po strzale T. Kozińskiego Kasprzyk odbił wprawdzie piłkę, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Tapa. Do remisu, po krótko rozegranym rzucie wolnym doprowadził w 49 min M. Jarosz. Gdy w 52 min boisko boisko opuścić musiał Warzecha, Victoria bardzo szybko wykorzystała grę w przewadze. W 58 min Groński pokonał Pinasa strzałem zza pola karnego, chwilę później celnie główkował Barszcz, a w 67 min najprzytomniej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Groński.

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Zgłobice 5:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Kozicki 2, 1:1 Kuczera 7, 2:1 Górka 14, 3:1 Kozicki 38, 4:1 Kozicki 55, 5:1 Rzońca 78.
Dąbrovia: Płaneta - Rzepka, Wróbel, T. Cielczyk, Klimaj (60 JaneczekI) - Ślęzak, Rzońca (70 Liro), Górka, Białas - Kot (70 J. Cielczyk), KozickiI (60 Chwałek).
Zgłobice: Bielaszka - Pach, Piekarski, Mruk - Grzywa (46 Zaranek), Kuczera, Lasota, Wajda, Stachowiak, Lis - Kawula.
Sędziował: Michał Stańczyk (Tarnów).
Widzów: 150.

Już w 2 min Kozicki zakończył szybką akcję gospodarzy strzałem z 10 metrów. W 7 min Kuczera wykorzystał błąd obrońców, ale potem trafiali już tylko miejscowi. W 14 min Górka sfinalizował podanie Ślęczki. Potem dwukrotnie - strzałem z 10 metrów i po solowej akcji - Bielaszkę pokonał Kozicki, a w 78 min Rzońca wykorzystał podanie z głębi pola. (STM)