Dobra forma weteranów z Krakowa

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. W szóstej eliminacji MTB Powerade Volvo MTB Marathon rywalizowali w Korbielowie specjaliści od długich rowerowych dystansów. W czołówce znaleźli się zawodnicy z Krakowa i okolic.

Po ulewnym opadach trasa została nieco zmieniona, ale i tak jazda po błocie była bardzo wymagająca. Do tego limit czasu ustalony przez organizatorów okazał się dla wielu zawodników nie do osiągnięcia.

Na najdłuższym dystansie (giga, 66 km) trzeci czas dnia uzyskał Bartosz Janowski (DSR Author). Krakowianin broniący triumfu w punktacji łącznej z ubiegłego sezonu, był równocześnie drugi w swej kategorii M2 (19-30 lat). Najszybszy w Beskidzie Żywieckim okazał się Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), który klasyfikowany jest w starszej grupie (M3, 31-40 lat). W M2 lepszy od Janowskiego był natomiast Mariusz Marszałek (Sante BSA Team). Dziewiąty, a 6. w M2, finiszował Dominik Grządziel z Dziekanowic (DSR Author).

W rywalizacji na dystansie mega z dobrej strony pokazali się weterani spod Wawelu. Kolejne zwycięstwo do swej kolekcji dorzucił Piotr Sozański (niezrzeszony), który w kategorii M6 (61 lat i starsi) wygrał zdecydowanie (z przewagą prawie 43 minut nad kolejnym z rywali). Miejsce na podium w M4 (41-50 lat) wywalczył Marcin Reczyński (KSPO Arrow ECS Racing Team Kraków), a w M5 (51-60 lat) trzeci był Piotr Czernoch (MTB 3184 Kraków).

Na najkrótszym dystansie (mini) z zawodników z naszego regionu najlepiej spisał się Michał Pękala (UKS Krzywaczka), który w kategorii M2 był 2.