Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina odbiera laury jak szkolni prymusi

(BCA)
Zróżnicowana oferta gminnych placówek została doceniona
Zróżnicowana oferta gminnych placówek została doceniona Barbara Ciryt
Zielonki. Samorządowy Lider Edukacji - to certyfikat, który gmina Zielonki otrzymała czwarty raz w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Gmin i Powiatów RP. W tym roku z Małopolski takie wyróżnienie otrzymały też gminy: Nowy Targ i Wieliczka oraz powiaty chrzanowski i nowotarski.

W rankingu docenione zostały działania szkół i gminnych instytucji np. biblioteki związane z edukacją, atrakcyjnymi zajęciami, m.in. muzycznymi, grą w szachy i warcaby, klubami książki, promowaniem bajek, ale także rozwój bazy oświatowej.

Konkurs został zorganizowany czwarty raz przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Celem przedsięwzięcia jest wskazanie i promowanie samorządów, które podejmują wartościowe inicjatywy umożliwiające rozwój edukacji i systemu oświaty.

Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, bo pierwszy raz zostały przyznane statuetki - srebrne certyfikaty "Samorządowy Lider Edukacji". Otrzymały je gminy i powiaty nagradzane certyfikatem od czterech lat, wśród nich znalazła się gmina Zielonki.

- Nasza gmina kolejny raz w tym konkursie otrzymała najwyższą możliwą ilość punktów, co zostało nagrodzone statuetką Primus - zaznacza Anna Soblik-Milcz, kierowniczka Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach.

Mało tego - zarząd Fundacji postanowił nagrodzić cztery samorządy specjalnym wyróżnieniem za największy postęp związany z wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w edukacji. W tej kategorii z wójtem Zielonek Bogusławem Królem nagrody odebrali samorządowcy z gminy Sępólno Krajeńskie oraz miast Kutno i Lublin.

Władze Zielonek z certyfikatami odebrały ocenę działań edukacyjnych. Z opisu wynika, że tutejszy model oświatowy uznano za elastyczny, inteligentny, innowacyjny; doceniono sprawne zarządzanie oświatą i podkreślono przemyślany sposób realizacji celów edukacyjnych.

Jurorzy uznali, że na wyróżnienie zasługują zajęcia muzyczne. - Ciekawym pomysłem okazały się klasy muzyczno-artystyczne w Woli Zachariaszowskiej, nauka gry na kolorowych rurkach, czyli znane w naszej gminie "Bum, bum rurki".

Wśród zajęć, które dodatkowo rozwijają myślenie i wyobraźnię dzieci i młodzieży są gry w szachy i warcaby oraz dyskusyjne klubu książki dla przedszkolaków prowadzone przez bibliotekę i takie akcje jak "Ferie z książką" lub parada bajek - mówi Anna Soblik-Milcz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski