IV liga piłkarska. Proszowianka wreszcie strzelała, ale i tak przegrała z Unią Oświęcim

Aleksander Gąciarz
Za moment Adam Przeniosło zdobędzie drugą bramkę dla Proszowianki.
Za moment Adam Przeniosło zdobędzie drugą bramkę dla Proszowianki. Aleksander Gąciarz
Piłkarze Proszowianki przerwali serię siedmiu meczów bez zdobytej bramki, ale w sobotę ulegli na własnym boisku Unii Oświęcim 3:6. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Adam Przeniosło.

FLESZ - Przekop Mierzei Wiślanej będzie kontynuowany

W 36. minucie ósmego meczu sezonu piłkarze Proszowianki wreszcie trafili do siatki. Sztuka udała się Adamowi Przeniosło, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Dankowskiego na Wronie. Strzał kapitana miejscowych nie był idealny, ale piłka dotknięta przez Kucza wpadła do bramki.

Gol dla miejscowych był jednak tylko trafieniem kontaktowym. Wcześniej bowiem dwa razy Wątka pokonali gracze z Oświęcimia. Najpierw Czapla przymierzył technicznie z 17 metrów w górny róg, a potem w sytuacji sam na sam Lichota uderzył pewnie obok bramkarza.

Jednobramkowa strata do przerwy dawała nadzieję, że gospodarze mogą jeszcze w tym meczu powalczyć o punkty. I rzeczywiście, wkrótce po wznowieniu gry idealną okazję na wyrównującego gola miał Kaczor. Boczny obrońca otrzymał świetne podanie z głębi pola, znalazł się oko w oko z Kuczem, ale po nie najlepszym przyjęciu futbolówki uderzył niecelnie. Zmarnowana okazja zemściła się natychmiast, bo kontratak gości zakończył celnym strzałem głową Chowaniec.

Gracze Unii od tego momentu grali już z dużą swobodą i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych. Na 4:1 trafił mocnym uderzeniem pod poprzeczkę D. Wilczak. Potem indywidualną akcją i mocnym strzałem z pola karnego popisał się obrońca Rzeszutko. Wreszcie rezerwowy Lewandowski nie mógł się pomylić po doskonałym podaniu Czapli.

Miejscowym na pociesznie pozostał hat trick skompletowany w końcówce przez Adama Przeniosło. Pomocnik najpierw odebrał piłkę obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał Kucza, a w ostatniej minucie wywalczył jedenastkę, którą wykorzystał. Tym razem już bardzo pewnie.

Proszowianka – D&R Unia Oświęcim 3:6 (1:2)

0:1 Czapla 21, 0:2 Lichota 34, 1:2 A. Przeniosło 36 (karny), 1:3 Chowaniec 53 (głową), 1:4 D. Wilczak 64, 1:5 Rzeszutko 81, 2:5 A. Przeniosło 82, 2:6 Lewandowski 87, 3:6 A. Przeniosło 89 (karny)

Proszowianka: Wątek – Kaczor, Wasilewski, Fryda ż (84 Kot), Woźniak ż – Król (46 M. Przeniosło), M. Bździuła, Dębski (58 K. Bździuła), A. Przeniosło, Manaseryan (76 Raś) – Wrona

Unia: Kucz – Ryszka, D. Wilczak ż, Dankowski ż, Rzeszutko – Lichota, K. Szewczyk, Babiuch (78 Pacyga), Chowaniec (76 Mrowiec) – Czapla, Snadny (72 Lewandowski)