Jak to się mogło stać?

ZAB
70 minuta meczu. Paweł Kozioł z metra uderzył głową, ale Mateusz Kozyra instynktownie obronił FOT. JERZY ZABORSKI
KLASA OKRĘGOWA OŚWIĘCIM. Soła Łęki wyrwała zwycięstwo Zagórzance. Soła Łęki - Zagórzanka Zagórze 3:2 (0:2)

0:1 Ciepichał 31, 0:2 Psioda 45, 1:2 K. Żmuda 73, 2:2 Lekki 87, 3:2 K. Żmuda 88.

Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice). Żółte kartki: Dariusz Wójcik, K. Żmuda - Pieczka, Bryłka, Jarczyk, Woźniak. Widzów: 100.

Soła: Daniel Dusik - Zemła, Kramarczyk, Handy, Kozioł - Ryłko (75 Lekki), Janaczek (46 Górkiewicz), K. Żmuda (90 Wróbel), Oczkowski - A. Żmuda, Dariusz Wójcik.

Zagórzanka: Kozyra - Rokita, Baran, Pieczka, Bryłka - Jarczyk (87 Fiba), Krawczyk, Woźniak, Witkowski - Psioda, Ciepichał.

Jak to się mogło stać? To zdanie jest wspólnym mianownikiem dla obu drużyn. - W pierwszej połowie zagraliśmy słabo, a błędy, jakie chłopcy popełnili w defensywie, nie trafiają się nawet trampkarzom - mówiąc te słowa, Kamil Żmuda, grający trener Soły, kręcił głową z niedowierzaniem.

Prowadzenie dla gości zdobył Ciepichał, lobując z 15 m Daniela Dusika. Napastnik z czwartoligową przeszłością już w 12 min stanął do pojedynku z bramkarzem gospodarzy. Strzelił kąśliwie, przy dalszym słupku, lecz Dusik sparował piłkę na rzut rożny.

Kuriozalne były okoliczności utraty przez miejscowych drugiego gola. Wolnego sprzed własnego pola karnego wykonywał Handy, lecz podał do oddalonego o kilka metrów Psiody, który huknął bez namysłu, tuż na ziemią. Zaskoczony takim rozwojem wypadków Dusik nawet nie interweniował.

Po zmianie stron ruszyła nawałnica miejscowych. Kibice kręcili głowami z niedowierzaniem, widząc, jak ich pupile marnują kolejne dogodne okazje bramkowe. W 63 min A. Żmuda znalazł się sam 10 m od bramki, lecz trafił w Kozyrę. Z kolei po zagraniu z kornera A. Żmudy i "główce" Kozioła, oddanej z metra, Kozyra instynktownie obronił (70 min).

Wreszcie K. Żmuda dobił piłkę z bliska, kończąc akcję Dariusza Wójcika. Potem Lekki trafił w bliższy róg, a następnie ponownie trener Soły dobił zbyt krótko wybitą piłkę.

- Po przerwie obrona pozwoliła rywalom na wiele. Nie było podań do Ciepichała, który skuteczną kontrą mógłby ostudzić zapędy miejscowych - ocenił Krzysztof Urban, trener zagórzan.

Jerzy Zaborski

Orzeł Balin - Unia Oświęcim 0:5 (0:3)

0:1 Wiertel 2, 0:2 Chojnowski 7, 0:3 Nowotarski 40 karny, 0:4 T. Kocoń 60, 0:5 Domżał 80.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Żółta kartka: Dulowski. Widzów: 60.

Orzeł: Ryszka - Kadłuczka (46 Bartyzel), Milewski, Dulowski, Sandecki - Warzecha, Adamczyk (70 Pluta), Sabuda, Ochmański - Sieprawski (46 Proksa), Bodziony.

Unia: Kubas - Kabara, Głowacki, Wiertel, Nowotarski - Domżał (80 J. Kocoń), Jończyk, Korba (65 Ochman), Semik - T. Kocoń (75 Pater), Chojnowski (25 Włoch).

Oświęcimianie szybko rozstrzygnęli losy meczu. Po centrze T. Koconia głową uderzył Wiertel. Po dograniu z wolnego Głowackiego skutecznie główkował Chojnowski. Kiedy z karnego trafił Nowotarski, gospodarze spasowali. - Zastanawiam się, dlaczego zagraliśmy tak słabo, skoro ciągle czekamy na pierwsze punkty, żeby odbić się od dna tabeli - powiedział Wiesław Liszka, trener balinian.   (ZAB)

Skawa Wadowice - Brzezina Osiek 0:2 (0:1)

0:1 Zarzycki 42, 0:2 Jaromin 89.

Sędziował: Krzysztof Chłopek (Chrzanów). Żółte kartki: Skawina, B. Jamróz, Góra, M. Gałdyn - Zarzycki, Majda, Szczepaniak. Widzów: 150.

Skawa: Gawlik - Dyrcz, B. Jamróz (65 P. Gaudyn), Jonczyk, Pietraszewski - M. Gaudyn (85 Bober), Polus, Skawina (46 Prażnowski), T. Jamróz - Mosór, Góra.

Brzezina: Flejtuch - Majda (68 Bernaś), D. Płonka, Juras, M. Szczepaniak - Ł. Szczepaniak, Zarzycki, Ł. Plonka (46 Mikołajczyk), Żurek - Jaromin (83 Gros), Antecki (85 G. Płonka).

W 42 min po faulu B. Jamroza sędzia podyktował wolnego, a Zarzycki uderzył nad murem i piłka wpadła do siatki. Tuż przed końcem Jaromin po błędzie obrońców strzelił w dalszy róg.

(ŻUK)

Tempo Białka - Babia Góra Sucha Beskidzka 0:0

Sędziował: Jakubik (Oświęcim). Widzów 350.

Tempo: Lis - Bielarz, Harańczyk (75 Cere-muga), Marek, Mentel - Wnętrzak, Kozieł, Puzik, Bisaga - Woźny, Kolber (80 Ficek).

Babia Góra: Kachnic - Magiera, Żaczek, Gasek, Ścieszka - Tłok, Lociński, Kociołek (80 Miga), Leśniak (57 Suwada) - Rak (90 Wojtyszko), Pacyga.

W 15 min sędzia przyznał karnego gościom, ale Ścieszka strzelił obok słupka. Miejscowi mieli najlepszą okazję do zmiany rezultatu w drugiej połowie, ale Bisaga nie trafił z 5 m do pustej bramki.

(ŻUK)

Sosnowianka Stanisław Dolny - Chełmek 4:1 (2:0)

1:0 Para 24, Boczarski 45, 3:0 Bryła 52, 4:0 Pacut 75, 4:1 Bąk 85.

Sędziował: Dawid Malczyk (Chrzanów). Żółte kartki: Piwowarczyk, Górski, Bąk.

Sosnowianka: Sajdak - Konopka, Madejski, Żak, Paśnik - Deryniowski (85 Wojtaszek), Bryła, Para, Boczarski - Pacut (80 Góra), Funek (70 Piaskowski).

Chełmek: Żołneczko - Oczkowski, Chyla-szek, Kulig, Świder - Piwowarczyk (46 Lament), Kaczor (46 Górski), Kustra (46 Magiera), Tekielak - Bąk, Niewiedział.

Gospodarze rozbili rywali w proch. Najładniejszym trafieniem popisał się Pacut, który dostał podanie od Pary i z 14 m strzelił w samo "okienko". W 20 min Bryła, a w 70 min Górski, nie wykorzystali rzutów karnych - strzał zawodnika gospodarzy obronił bramkarz, a gracz Chełmka uderzył obok słupka.

(ŻUK)

Jałowiec Stryszawa - Iskra Brzezinka 4:0 (2:0)

1:0 Janik 19, 2:0 P. Bachorczyk 30, 3:0 Świerkosz 60 karny, 4:0 P. Bachorczyk 88.

Żółte kartki: Bizoń - Mateusz Mędrysa, Ryś. Widzów 200.

Jałowiec: Pająk - D. Bachorczyk (78 Kwak), Bach, Pindel, Bizoń - Szklarczyk, Janik, Jodłowiec, P. Bachorczyk - Kardaś (73 Iczyk), Świerkosz.

Iskra: Chowaniec - Szewczuk, Mateusz Mędrysa, Herma, Szpiegla - Piotr Maciesza (80 Michał Mędrysa), Bieda, B. Mika, Rymek - Ryś, Linczowski (60 Bujak).

Gospodarze nie mieli litości, a w rolę egzekutora wcielił się P. Bachorczyk. Jak zwykle swego gola dołożył najskuteczniejszy w ekipie Świerkosz.

(ŻUK)

Przeciszovia - Cedron Brody 3:3 (2:1)

1:0 Maca 13, 1:1 H. Skiba 28, 2:1 Bartuś 31, 3:1 Maca 68, 3:2 Wolski 74, 3:3 Wyka 86.

Sędziował: Maciej Lochert (Wadowice). Żółte kartki: Michałek, Matla (dwie), Bartuś, Kempiński - Bartoszek, W. Dybał, M. Dybał, Wolski, Łężniak. Czerwone kartki: Matla (90), Lasek (70, niesportowe zachowanie). Widzów: 100.

Przeciszovia: Kościelnik - Hutny, Chmura (25 Kempiński), Szafraniec (76 Sanak), M. Michałek (60 Lasek) - Pawela, Majcherczyk, Maca (82 Kozłowski), Matla - Bartuś, Tobiczyk.

Cedron: Kwartnik - Bogacz, Wyka, W. Dybał, Dobisz - Łężniak, Kurowski, Bartoszek, M. Dybał (60 Gołuszka) - H. Skiba, Wolski.

Spadkowicz mógł wziąć pełną pulę. Do pełni szczęścia zabrakło 4 minut, bo Wyka po rogu uratował gościom remis.   (ZAB)

Gromiec - Górnik Brzeszcze 0:1 (0:0)

0:1 Ulczok 72.

Sędziował: Sankowski (Wadowice). Żółte kartki: K. Kania, Księżarczyk, Zejma (dwie) - Liszka, D. Jędrusik, Drabczyk, Widuch. Czerwona kartka: Zejma (85). Widzów: 250.

Nadwiślanin: Księżarczyk - M. Kania (82 M. Pactwa), Ł. Rundzia, K. Kania, Nowicki - Zmarzły (80 D. Nędza), Lichota, Kaczmarczyk, Ł. Pactwa (75 Makuch) - Zejma, Łukaszka.

Górnik: Liszka - D. Jędrusik, K. Jędrusik, Kajor, Drabczyk - Janusik, Kozieł, Czerwik, Wojnar - Sojka, Widuch.   (ZAB)

1.   Brzeszcze (b)   5   13   12-2

2.   Sosnowianka (b)   5   11   8-3

3.   Stryszawa   5   10   13-5

4.   Białka   5   10   6-3

5.   Osiek   5   9   8-3

6.   Babia Góra   5   9   10-6