Jest zgoda na posiłki

AS
HOKEJ. W towarzyskim meczu w Oświęcimiu Comarch Cracovia pokonała Aksam Unię 7:4. Przez dwie tercje lepiej prezentowała się Unia, która prowadziła 3:1. W ostatnich 20 minutach na tafli dominowały "Pasy", które zaaplikowały gospodarzom aż 6 goli.

Cracovia przyjechała do Oświęcimia tylko z 15 zawodnikami w polu. Brakowało kontuzjowanych Czecha Milana Kosturka i Patryka Noworyty. - Muszę mieć jeszcze 6-7 zawodników, bo na trzy ataki nie da się ograć całej ligi - mówi Rudolf Rohaczek.

Czy takie wzmocnienia są możliwe? - Tak, trener dostał zielone światło, ma wzmocnić zespół. O szczegółach personalnych nie chcę mówić. Nie podpisywaliśmy kontraktów z nowymi zawodnikami wobec niejasnej sytuacji w polskim hokeju. Teraz wiemy już, że ekstraklasa ruszy, więc zmodyfikowaliśmy nasze stanowisko - powiedział nam prezes Janusz Filipiak.

Kto ewentualnie może dojść do Cracovii? W Oświęcimiu testowani byli: były gracz Zagłębia Sosnowiec Tomasz Kozłowski, junior z Sokoła Toruń Marcin Wiśniewski, być może wróci do zespołu Łukasz Rutkowski, Cracovia zainteresowana jest pozyskaniem czeskiego obrońcy Michala Zvatory. Bez klubu jest Czech Josef Fojtik i podobno chętnie wróciłby do Krakowa.

Wczoraj nowy kontrakt z Cracovią podpisał doświadczony obrońca Daniel Galant.

Aksam Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 4:7 (1:0, 2:1, 1:6)

Bramki: Jaros i Kasperczyk po 2 - M. Piotrowski 2, Kłys, D. Laszkiewicz, Chmielewski, T. Kozłowski, S. Kowalówka.