Klasa okręgowa. Proszowianka gromi zdziesiątkowany Olkusz

Aleksander Gąciarz
Zaktualizowano
Bramkarz Olkusza Marcel Pająk miał w Proszowicach mnóstwo pracy Aleksander Gąciarz
W meczu 9. serii I grupy krakowskiej okręgówki liderująca Proszowianka pokonała KS Olkusz 6:0 (5:0). Goście kończyli mecz w dziewiątkę.

FLESZ - Polska żywność nie jest eko. A wszystko przez węgiel

Goście przyjechali do Proszowic "gołą" jedenastką i już po 100 sekundach przegrywali za sprawą przejęcia źle zagranej piłki i strzału z dystansu A. Przeniosło.

Po 10 minutach kontuzji doznał Żak i olkuszanie musieli grać w dziesiątkę. Miejscowi szybko to wykorzystali. Na 2:0 podwyższył Wąsowicz, wykorzystując podanie A. Przeniosło. Trzecia i czwarta bramka to efekt płaskich uderzeń z lewej strony najpierw Dębskiego, a potem Macha.

Strzelanie w I części meczu zakończył A. Przeniosło, wykorzystując bierną postawę obrońców z Olkusza. Ten sam zawodnik po przerwie popisał się asystą (trzecią tego dnia), po której Kowalski nie mógł spudłować. Oprócz tego trafił jeszcze w słupek i poprzeczkę.

Generalnie jednak gospodarze po tym, jak zrobili swoje do przerwy, po zmianie stron sprawiali wrażenie, jakby nie chcieli dobijać leżącego. Powinni bowiem pokusić się jeszcze co najmniej o kilka trafień. Zwłaszcza, że gościom ostatni kwadrans przyszło bronić się w dziewięciu, gdy gry nie był w stanie kontynuować Smolarczyk.

Przed meczem zawodnicy obu zespołów uczcili minutą ciszy pamięć Wiesława Chmieli. Zawodnik Proszowianki w latach 70., potem działacz i kibic do końca odwiedzający stadion przy Parkowej, zmarł w sobotę. - Zawsze starał się klubowi pomagać. Zakładał instalacje w naszym starym budynku klubowym, potem montował metalową trybunę na stadionie - wspomina inny z klubowych piłkarzy i działaczy Jacek Doniec.

Proszowianka - KS Olkusz 6:0 (5:0)

Bramki: 1:0 A. Przeniosło 2, 2:0 Wąsowicz 25, 3:0 Dębski 36, 4:0 Mach 40, 5:0 A. Przeniosło 45 (+2), 6:0 Kowalski 75

Proszowianka: D. Zawartka - Wrona (22 Mach), Wasilewski (46 Gorczyca), P. Skalski ż, Woźniak - Polański, A. Przeniosło, Dębski (60 Sabliasz) - M. Bździuła (46 K. Bździuła), Wąsowicz (46 Kowalski), M. Przeniosło

Olkusz: Pająk - Dudzik, Kasprzyk, Gajowiec, Żak - Smolarczyk, Barczyk ż, Tumiłowicz, Głowacki - Sadzawicki, Hanaoka