Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto pomoże ochotnikom

GM
Strażacy ochotnicy z OSP Łaśnica (gmina Lanckorona) byli pierwszymi, którzy pospieszyli na pomoc mieszkańcom poszkodowanym przez osuwiska w maju 2010 roku.

Stary żuk OSP Łaśnica przejechał całą trasę pielgrzymki z transparentem. Fot. Mirosław Gawęda

LANCKORONA. Wywiesili transparent na samochodzie i proszą o pomoc w odbudowie remizy

Okazuje się, że rok temu ochotnicy sami zostali poszkodowani - ich remiza nadaje się do odbudowy, ale na ten cel nie ma na razie pieniędzy. Nie ma też pieniędzy na zakup choćby używanego samochodu dla OSP Łaśnica.

- Po zeszłorocznej akcji wielu naszych strażaków dostało dyplomy i podziękowania, a na razie nikt nie mówi o potrzebie budowy nowej remizy - martwi się Krzysztof Chorąży, prezes OSP Łaśnica.

Jak mówi, potrzeby nie są wielkie. Wystarczy, aby gmina przekazała odpowiednią działkę, a strażacy sami w czynie społecznym wybudują nową remizę. Będą zbierać pieniądze, organizując choćby festyny.

Ponieważ mija kolejny miesiąc, a o pomocy dla jednostki nic nie słychać, druhowie postanowili zainicjować specjalną akcję informacyjną. Niedawno odbyła się samochodowa i motocyklowa pielgrzymka strażaków Szlakiem Papieskim Krzeptówki - Ludźmierz. Starym, 30-letnim bojowym żukiem, pojechali na nią także strażacy z Łaśnicy. Na tyle samochodu wywiesili transparent "Prosimy o pomoc w odbudowie remizy zniszczonej przez osuwisko". Z tym napisem przejechali całą trasę pielgrzymki.

- Dzięki temu wiele osób w ogóle niezwiązanych z gminą Lanckorona mogło zainteresować się naszym problemem, a niektórzy już ofiarują swoją pomoc - mówi Krzysztof Chorąży.

Władze gminy informują, że obudowa nowej remizy OSP Łaśnica będzie możliwa w najbliższych latach. Urzędnicy będą zabiegać o dotację na ten cel.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski