Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto wystartuje w Miechowie z list Prawa i Sprawiedliwości

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Krzysztof Świerczek otwiera listę kandydatów PiS do Rady Powiatu w okręgu miechowsko-racławickim
Krzysztof Świerczek otwiera listę kandydatów PiS do Rady Powiatu w okręgu miechowsko-racławickim Aleksander Gąciarz
Zakończyła się rejestracja list wyborczych przed zaplanowanymi na 7 kwietnia wyborami samorządowymi. W związku z tym prezentujemy listy komitetów, które w swoich planach mają walkę o miejsca w miechowskiej Radzie Powiatu. Jednym z komitetów o charakterze ogólnopolskim jest Prawo i Sprawiedliwość. Celem partii jest uzyskanie jak największej liczby mandatów radnych powiatowych, ale też walka o fotel wójta Charsznicy i miejsce w Sejmiku.

Liderką listy PiS w okręgu wyborczym nr 1 (Gołcza, Charsznica) jest obecna radna powiatowa Anna Dróżdż. Na liście przeważają zresztą panie, bo kolejne miejsca zajmują Beata Gajos, Krzysztof Kruszec, Krystyna Marczewska, Tadeusz Kościuk, Małgorzata Rogal i Piotr Ziołowicz.

W okręgu nr 2 (Kozłów, Książ Wielki, Słaboszów) rola jedynki przypadła wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Janowi Biesadze. O mandaty ubiegają się poza tym Patryk Natkaniec, Ewa Danioł, Małgorzata Otok, Elżbieta Leks i Zdzisław Tabor.

Liderem listy w okręgu obejmującym gminy Miechów i Racławice jest przewodniczący Rady Powiatu i szef lokalnych struktur PiS Krzysztof Świerczek. Kolejne dziewięć miejsc na liście zajmują Przemysław Odrzywołek, Czesław Gamrat, Karol Sepielak, Jadwiga Wszół, Roman Czekaj, Monika Gas, Wioleta Jabłonowska, Izabela Pałka i Jacek Podsiadło.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko wójta Charsznicy jest aktualny radny powiatowy Paweł Janicki. Komitet udziela też poparcia urzędującym wójtom Kozłowa (Jan Z. Basa) i Gołczy (Lesław Blacha) oraz kandydującemu na stanowisko burmistrza Książa Wielkiego Rafałowi Pawlikowi. PiS chce też wprowadzić swoich kandydatów na radnych w gminach Charsznica, Miechów i Słaboszów.

Z listy PiS do małopolskiego Sejmiku kandyduje aktualny radny wojewódzki Mirosław Dróżdż.

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski