Michałowice. Prawie 300 zawodników na trasie Młyn Trail. Pobiegli ścieżkami dłubniańskiego parku krajobrazowego

Barbara Ciryt
Trudne leśne trasy, podbiegi, strome, wąskie ścieżki, szutrowa nawierzchnia i duchota - to wszystko pokonywali zawodnicy biegu Młyn Trail Michałowice. Rozpoczynał się na stadionie KS Michałowianka. Bieg rozgrywano na trzech dystansach: 5 km, 11 km i 21 km. A do tego były jeszcze zabawy i zawody dla dzieci.

Na zawody zapisało się prawie 300 osób. Nie wszyscy wystartowali, część zmieniała wybrane dystanse. Na 21 km wystartowało 87 osób, na 11 km 120 osób, na 5 km 64 osoby. Natomiast na „Dziecięcy Młyn” 70 małych zawodników.

Zwycięzcą półmaratonu został Bartosz Zając mieszkający w Krakowie. Na mecie sprawiał wrażenie nie zbyt mocno zmęczonego. Jednak przyznał, że zmęczenie jest ogromne, trasa trudna , bo dużo podbiegów, wzniesień. Kobietą która wygrała ten dystans jest Magdalena Bochenek.

Bieg na 11 km wygrał Paweł Skorupa z Tych, który na mecie mówił o tym, że mimo umiarkowanej temperatury pogoda nie sprzyja biegaczom ze względu na trudności w oddychaniu, bo jest parno i duszno. 5 km wygrał Michał Kaczmarek fizjoterapeuta z Krakowa. Na metę wbiegł ze swoimi dziećmi, które dołączyły do niego na ostatnich metrach.

Dla zawodników - zwycięzców były nagrody - bony finansowe oraz wejścia do Osady Jurajskiej. Dla najlepszych także statuetki i medale dla wszystkich uczestników. A dla dzieci wśród nagród m.in. nauka jazdy na rolkach.