Mistrzostwa w tenisie stołowym

ZS
W sali sportowej Zespołu Szkół w Sufczynie rozegrane zostały mistrzostwa we tenisie stołowym w ramach Gminnej Gimnazjady. Rywalizację chłopców zdominowali reprezentanci gospodarzy, natomiast wśród dziewcząt brylowały pingpongistki z Woli Dębińskiej.

Gminna Gimnazjada

W konkurencji indywidualnej dziewcząt zwyciężyła Anna Dąbroś z Woli Dębińskiej, która w finale pokonała szkolną koleżankę Annę Gromadę. Dwa kolejne miejsca zajęły reprezentantki Sufczyna: Joanna Michałek i Dorota Michałek. Kolejność na dalszych miejscach: 5. Aleksandra Gurgul, 6. Maria Chamioło, 7. Dagmara Piekarczyk (wszystkie Wola Dębińska), 8. Karolina Batko, 9-12. Izabela Ciupek (Wola Dębińska), Paulina Batko, Małgorzata Macheta i Katarzyna Gajoch (wszystkie Łysa Góra). Turniej drużynowy dziewcząt zakończył się zwycięstwem Woli Dębińskiej I (A. Dąbroś, A. Gromada), drugi był Sufczyn (J. Michałek, D. Michałek), trzecia Wola Dębińska II (A. Gurgul, M. Chamioło).
   W konkurencji chłopców aż cztery pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Sufczyna. Są to kolejno: Bartek Sacha, Konrad Gajda, Józef Witek i Bartek Gajda. Na miejscach piątym i szóstym zawody ukończyli Łukasz Śledź i Piotr Lasko (obaj z Woli Dębińskiej). Kolejność na dalszych miejscach: 7. Marcin Drużbowski (Łysa Góra), 8. Kamil Sadło (Wola Dębińska), 9-12. Adam Drużkowski (Porąbka Uszewska), Kamil Matura (Łysa Góra), Michał Pałucki (Porąbka Uszewska) i Dawid Kural (Sufczyn). W konkurencji drużynowej dwa pierwsze miejsca zajęły duety z Sufczyna, na trzecim miejscu była Wola Dębińska. Sędzią głównym zawodów był Marek Przeklasa.
   W tej samej sali o mistrzostwo gminy Dębno walczyli też uczniowie szkół podstawowych. Na starcie stanęli reprezentanci ośmiu placówek - z Sufczyna, Łysej Góry, Woli Dębińskiej, Maszkienic, Niedźwiedzy, Łoniowej, Jaworska i Biadolin Szlacheckich. Kategorię dziewcząt wygrała Anna Stypka przed Patrycją Tabor (obie Sufczyn), Klaudią Lis, Klaudią Drużkowską (obie Łysa Góra) i Klaudią Skoczek (Biadoliny Szlacheckie). Najlepszą drużyną był Sufczyn, druga była Łysa Góra, a trzecie Biadoliny Szlacheckie.
   Pierwsza szóstka turnieju chłopców: 1. Radosław Mleczko (Łysa Góra), 2. Kamil Wojnicki (Sufczyn), 3. Bartłomiej Mleczko (SP Łysa Góra), 4. Adrian Tyrkiel (SP Łysa Góra), 5. Michał Bujak (Łysa Góra),6. Łukasz Wojnicki (SP Sufczyn).
   W turnieju drużynowym zwycięstwo przypadło w udziale pierwszej reprezentacji Łysej Góry, która wyprzedziła Sufczyn i drugi team Łysej Góry. (ZS)