Myślenice. Pacjenci docenią zmiany, jakie tu zachodzą

Myślenice. Pacjenci docenią zmiany, jakie tu zachodzą

Zdjęcie autora materiału

Katarzyna Hołuj

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Dr Jacek Pucz, ordynator oddziału chirurgii ogólnej w remontowanej właśnie części oddziału
1/4
przejdź do galerii

Dr Jacek Pucz, ordynator oddziału chirurgii ogólnej w remontowanej właśnie części oddziału ©Fot. Katarzyna Hołuj

Dwa szpitalne oddziały: chirurgii ogólnej i zakaźny przechodzą kompleksową modernizację. Prace mają się zakończyć późną jesienią. Już niebawem zacznie się kolejny, jeszcze większy od obecnych remont.
Pierwszy rozpoczął się remont oddziału chirurgii ogólnej. Kierujący nim dr Jacek Pucz mówi, że nie licząc położenia (w latach 70.) posadzki i malowania co jakiś czas, na oddziale nie było remontów. - Jego wykończenie kłóciło się z obecnymi przepisami, dlatego decyzja dyrekcji szpitala i władz powiatu w sprawie remontu była jak najbardziej uzasadniona i wskazana. Bardzo się z niej cieszymy - mówi ordynator. Obecnie wykonane są już wylewki, położone są tynki i zaczęło się flizowanie. - W przyszłym tygodniu będzie wymieniana stolarka okienna, czekamy na dostawę stolarki drzwiowej wewnętrznej. Potem masy samopoziomujące, wykładziny i… można się przeprowadzać do drugiej części- mówi Adam Styczeń, dyrektor szpitala.

Chodzi o przeprowadzkę pacjentów do wyremontowanej już części i rozpoczęcie remontu w drugiej, w tej, w której teraz przebywają, bo remont trwa przy zachowaniu ciągłości udzielania świadczeń.

Sale po remoncie będą miały zupełnie inny standard. Każda będzie wyposażona we własny sanitariat. Oprócz tego powstanie też sala intensywnej opieki pooperacyjnej. Koszt tych prac (2,5 mln zł) pokrywa powiat, natomiast na modernizację oddziału zakaźnego dyrekcja szpitala spodziewa się otrzymać pomoc z rezerwy budżetu państwa. Prace na tym oddziale też są już mocno zaawansowane, a ich koszt to 2,8 mln zł.

Podpisano też już umowę z wykonawcą, który będzie odpowiedzialny za realizację największego w historii szpitala projektu, bo o wartości prawie 9 mln zł. Będzie on polegał na przebudowie, rozbudowie i modernizacji pomieszczeń dla potrzeb oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, centralnej sterylizatorni, diagnostyki obrazowej wraz z wyposażeniem i zakupem aparatury medycznej. Jednocześnie jest rekordowy pod względem dofinansowania, bo szpital pozyskał na niego ponad 7 mln zł. Cała jego wartość to prawie 9 mln zł. Przetarg na część budowlaną wygrała oferta z kwotą 6 mln 290 tys. zł, ale trzeba jeszcze zamówić aparaturę. Na pierwszy ogień idzie sterylizatornia, nad którą prace zaczną się w sierpniu.

Dyrektor Styczeń podtrzymuje zapowiedź, że w przyszłym roku ruszy modernizacja oddziałów wewnętrznego i neurologicznego, który to zyska przy okazji specjalny „pododdział” przeznaczony dla osób po przebytych udarach.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


FLESZ: Program 300 plus - jak otrzymać wsparcie finansowe

Źródło: vivi24

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Typowy karierowicz

Leniuszek i tyle (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

Co zrobił dla szpitala starosta Kurowski za swojej kadencji? Oprócz długów. Co zrobił dla miasta jako burmistrz oprócz pozostawienia po sobie pomnika pieniędzy wyrzuconych w błoto czyli wieży na...rozwiń całość

Co zrobił dla szpitala starosta Kurowski za swojej kadencji? Oprócz długów. Co zrobił dla miasta jako burmistrz oprócz pozostawienia po sobie pomnika pieniędzy wyrzuconych w błoto czyli wieży na basenie? A Gestor? Tacy ludzie pchają się do władzy? Może chce być dyrektorem szpitala jeszcze? Bo stanowiska burmistrza i starosty już mu koledzy z partii podebrali. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Czy jesteś

Czy jesteś "Januszem" za kierownicą? Sprawdź jakim typem kierowcy jesteś! [TEST]

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

Tak mieszka Robert Lewandowski - zobacz jego mieszkanie!

Tak mieszka Robert Lewandowski - zobacz jego mieszkanie!