Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na przekór deregulacji

Redakcja
Fot. archiwum
Fot. archiwum
- Jakie były motywy decyzji o rozpoczęciu nowego kierunku studiów podyplomowych w zakresie zarządzania nieruchomościami i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Fot. archiwum

ROZMOWA z prof. dr. hab. WŁODZIMIERZEM ROSZCZYNIALSKIM, rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie

- Analiza rynku nieruchomości wskazuje na tendencje wzrostowe w tej branży. Ilość obsługiwanych zleceń w zakresie obrotu nieruchomościami, jak i zarządzaniu, systematycznie rośnie. Naturalną koniecznością jest zatem wykształcenie specjalistów, którzy te działania będą realizować. Na konkurencyjnym rynku pracy zwyciężają osoby o profesjonalnym przygotowaniu. Studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie są oparte o oryginalny, autorski program studiów przygotowany we współpracy z partnerem w zakresie organizacji tego kierunku firmą KRN Media. Program odpowiada na wyzwania, jakie stawia przed absolwentami rzeczywistość rynkowa i w sposób przystępny łączy zagadnienia praktyczne z teorią.

- Nie obawiał się Pan konkurencji ze strony podobnych studiów na innych uczelniach w Krakowie?

- Wolny rynek charakteryzuje się konkurencją i zawsze trzeba się z nią liczyć. Istotne jest po prostu lepsze przygotowanie produktu czy usługi. Liczyliśmy na to, że dobrze przygotowane zarówno od strony merytorycznej jak i organizacyjnej studia przyciągną zainteresowanych. I tak też się stało.

- Czy na proces rekrutacji miały wpływ ministerialne zapowiedzi likwidacji licencji?

- Zapewne nie pozostały one bez wpływu na decyzje naszych słuchaczy. Kilka osób, które deklarowało chęć udziału w studiach, zrezygnowało po doniesieniach Ministerstwa Sprawiedliwości o planach związanych z deregulacją niektórych zawodów. Ale też były osoby, które właśnie z tego powodu rozpoczynają naukę .W rezultacie mam satysfakcję, że mimo tego zamieszania duża grupa osób zdecydowała się rozpocząć studia. Osoby te wiedzą, że solidne wykształcenie i profesjonalizm zawodowy zawsze się obroni, niezależnie od odgórnych, prawnych regulacji.

- Czy organizacja studiów z partnerem branżowym jest jakimś nowym standardem?

- Wyższa Szkoła Zarządzania i Bańkowości w Krakowie od lat podejmuje współpracę z firmami z różnych branż, aby zapewnić studentom wiedzę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim kwalifikacje praktyczne i pozwolić nawiązać kontakt ze specjalistami z danej dziedziny. Na partnera w organizacji studiów z zakresu pośrednictwa w obrocie i zarządzania nieruchomościami wybraliśmy spółkę KRN Media, działającą w branży nieruchomości od wielu lat i dobrze znającą potrzeby rynku w tym zakresie. Duże doświadczenie partnera gwarantowało przygotowanie programu, który będzie odpowiadał na rzeczywiste potrzeby szkoleniowe w branży nieruchomości. Jednocześnie, charakter studiów oraz profil akademicki uczelni narzuca obowiązek angażowania do procesu nauczania dydaktyków, wyróżniających się nieprzeciętnymi umiejętnościami interpersonalnymi oraz zdolnością łączenia trudnych zagadnień teoretycznych ze stroną praktyczną. Dzięki współpracy z KRN Media to założenie udało się osiągnąć. Biorąc pod uwagę wszelkie zewnętrzne okoliczności - uruchomienie tego kierunku jest niewątpliwym sukcesem.

W planach mamy kolejne edycje nowych kierunków. Ponadto od zimowego naboru poszerzymy nasza ofertę o studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości.

Rozmawiał Janusz Michalczak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski