Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę wyborczą. Liderem Terlecki, następny Arkadiusz Mularczyk. „Idziemy po zwycięstwo"

Remigiusz Szurek
Remigiusz Szurek
Wideo
od 16 lat
W sobotnie przedpołudnie na nowosądeckim Rynku Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoją listę wyborczą w okręgu nr 14 (region sądecki, gorlicki, limanowski i Podhale). „Jedynką” na liście PiS został Ryszard Terlecki, któremu przypadło w udziale zaprezentowanie pozostałych kandydatów. Podium uzupełnili Arkadiusz Mularczyk i Barbara Bartuś. Zabrakło za to miejsca dla Jana Dudy.

PiS zaprezentowało się sądeczanom na płycie Rynku przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 15 października.

- Mam przyjemność przedstawić nasz zespół, grupę, naszą drużynę, która zawalczy o zwycięstwo w wyborach. To oczywiście drużyna Prawa i Sprawiedliwości – rozpoczął Terlecki.

Jak dodał, uważa tę listę za bardzo silną i ma nadzieję, że opozycja już czuje strach. Lider listy PiS w okręgu nowosądeckim wychwalał kolejnych kandydatów, a najwięcej miejsca poświęcił drugiemu na liście Arkadiuszowi Mularczykowi.

- To nasz znakomity minister, wiceminister spraw zagranicznych, wieloletni poseł. Organizator i współtwórca raportu o stratach wojennych Polski poniesionych w czasie niemieckiej okupacji. Niezwykle aktywny na arenie międzynarodowej z promocją tego raportu. To bardzo ważna postać naszego rządu – oznajmił.

Arkadiusz Mularczyk cieszył się, że PiS może zaprezentować w Nowym Sączu swoją bardzo doświadczoną drużynę.

- To zespół złożony z parlamentarzystów, samorządowców, radnych powiatowych, przewodniczących rad, drużyna znająca potrzeby regionu, potrzeby naszego okręgu wyborczego. Jestem absolutnie przekonany, że są to ludzie, którzy będą godnie reprezentować nasz region w parlamencie, będą przedkładać potrzeby i troski, wyzwania naszego regionu w Warszawie, po to by rozwiązywać kluczowe problemy, sprawy dotykające nasz region. Jestem szczególnie dumny z prezentacji naszej drużyny. Długo oczekiwaliśmy na ten moment. Ci ludzie są przekaźnikami wszystkich potrzeb mieszkańców naszego regionu do Warszawy. Przed nami wielka i ważna kampania wyborcza. Ważna zarówno dla naszego regionu, by nadal mógł się rozwijać, by mogłyby być w nim realizowane kluczowe inwestycje jak „Sądeczanka”, kolej Podłęże-Piekiełko, rozwój naszych małych ojczyzn – powiedział dodając, że zbliżające się wybory mają też niezwykłą wagę z punktu widzenia suwerenności Polski.

- Dziś widzimy jak wielkie są zakusy na to, by Polska nie była krajem suwerennym, by nie była rządzona przez naród. Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną formacją w naszym kraju, która skutecznie może bronić naszej suwerenności. W dniu wczorajszym, 1 września, obchodzona była kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Minął rok od publikacji raportu o stratach wojennych. Niezwykle ważne, że znalazły się w nim również informacje o Nowym Sączu. Musimy pamiętać o stratach i nadal domagać się sprawiedliwości od Niemiec. Będziemy nadal skutecznie zabiegać i walczyć o reparacje wojenne od Niemiec, które powinny nam zapłacić za wszelkie zniszczenia. Idziemy po zwycięstwo w regionie i w kraju – zapowiedział.

Lista do Sejmu (okręg 14, region sądecki, gorlicki, limanowski i Podhale):

1. Ryszard Terlecki
2. Arkadiusz Mularczyk
3. Barbara Bartuś
4. Anna Paluch
5. Edward Siarka
6. Patryk Wicher
7. Elżbieta Zielińska
8. Andrzej Gut-Mostowy
9. Jadwiga Wójtowicz
10. Wojciech Włodarczyk
11. Paweł Szczygieł
12. Agata Zięba
13. Jan Piczura
14. Przemysław Gajowski
15. Ewa Filipiak
16. Joanna Szewczyk-Kubacka
17. Klaudia Janik-Wojtanowska
18. Ewa Przybyło
19. Jacek Król
20. Antoni Koszyk

Kandydaci do Senatu:

Wiktor Durlak (okręg sądecko-gorlicki)
Jan Hamerski (okręg limanowsko-podhalański).

Wysokie. Rządowe miliony na inwestycje w szkoły. Budowa trwa

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski