Pałac wygrał w Tarnowie

Rywalkami prowadzonej przez Pawła Michalika drużyny MKS PM - PROReM Tarnów były zespoły: STK Starachowice, Madiksu Wadowice oraz GTK Gorlice. Właśnie z gorliczankami zmierzyły się na inaugurację zawodów koszykarki Pałacu. Już po pierwszej kwarcie (grano 4 razy 8 minut) gospodynie prowadziły 13-7, aby do przerwy powiększyć swą przewagę do 12 "oczek" (24-12). W drugiej połowie tarnowianki nieznacznie zwiększyły jeszcze rozmiary swego prowadzenia, wygrywając ostatecznie 45-31 (13-7, 11-5, 7-9, 14-10). W drugim meczu podopieczne trenera Michalika zmierzyły się z STK Starachowice. Pierwsza "ćwiartka" tego pojedynku miała bardzo zacięty przebieg i zakończyła się ostatecznie minimalną wygraną starachowiczanek. W drugiej kwarcie na parkiecie zdecydowanie dominowały już jednak tarnowianki i do szatni oba zespoły zeszły przy korzystnym dla Pałacu wyniku 32-22. Podobny przebieg miała także druga połowa tego spotkania. W pierwszych ośmiu jej minutach górą były bowiem koszykarki STK, w ostatniej części gospodynie odrobiły jednak straty z nawiązką, wygrywając w końcowym rozrachunku 56-38 (11-12, 21-10, 9-12, 15-5). W ostatnim spotkaniu tarnowianki zmierzyły się z Madiksem Wadowice i także z tej konfrontacji wyszły zwycięsko. O efektownej wygranej zespołu MKS PM - PROReM zadecydowała głównie ostatnia kwarta, w której wadowiczankom udało się zdobyć zaledwie 2 punkty. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 53-32 (9-7, 15-11, 13-12, 16-2) dla koszykarek Pałacu, które dzięki temu zapewniły sobie zwycięstwo w całym turnieju.

(STM)

W należącej do tarnowskiego Pałacu Młodzieży hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej rozegrano organizowany przez MKS Pałac Młodzieży - PROReM turniej koszykówki młodziczek.
 Wyniki pozostałych spotkań: STK Starachowice - Madix Wadowice 54-60, Madix Wadowice - GTK Gorlice 31-60, GTK Gorlice - STK Starachowice 53-35.
 Końcowa tabela:

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Natalia Bednarczyk z MKS PM - PROReM Tarnów - 41 pkt, najlepszą zawodniczką w tarnowskim zespole uznana została zaś Dorota Kułaga.
 MKS PM - PROReM: Natalia Bednarczyk 41, Marta Micuła 29, Magdalena Kuliś 18, Małgorzata Zelek 17, Małgorzata Biel 10, Małgorzata Krzywkowska 10, Dorota Kułaga 9, Iwona Strojek 7, Iwona Królikowski 6, Natalia Rybak 4, Jolanta Filipek 3.
 Za dwa tygodnie (29 września - 1 października) tarnowianki czeka występ w ogólnopolskim turnieju rozgrywanym w Siedlcach, pierwszy mecz ligowy rozegrają natomiast 8 października w Gorlicach.