Pasażerowie apelują: zróbcie dworzec autobusowy na placu...

Pasażerowie apelują: zróbcie dworzec autobusowy na placu przy Supersamie w Olkuszu

Zdjęcie autora materiału

Katarzyna Ponikowska

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Pasażerowie apelują: zróbcie dworzec autobusowy na placu przy Supersamie w Olkuszu
1/7
przejdź do galerii
Zdaniem części mieszkańców i radnych Olkusz powinien mieć dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem na placu przy Supersamie, który jest głównym miejscem przesiadkowym w okolicy, od lat niewiele się zmienia.
Zobacz galerię

- Poza dwoma wiatami i toi- toiem na placu dla pasażerów nic nie ma, a przecież często czeka się na autobus czy busa w zimnie i deszczu. Nie zawsze jest tak ładnie i ciepło jak teraz - zauważa Maciej Wrzesień, jeden z pasażerów korzystający regularnie z placu przy Supersamie. - Tym bardziej że niestety busy nie zawsze są punktualne. W święta czy weekendy często są opóźnienia, a czasem w ogóle nie jedzie dany kurs. A pasażerowie stoją i marzną - komentuje mężczyzna.

Świetna lokalizacja placuZ placu przy Supersamie odjeżdżają busy na Śląsk czy do Krakowa. To tu zatrzymują się autobusy Związku Komunikacyjnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, które dojeżdżają z sąsiednich gmin czy osiedli. Obok znajduje się droga krajowa, szkoły i centra handlowe. Blisko stąd jest na Rynek, gdzie znajduje się urząd miasta.

- Lokalizacja świetna, jednak brak jest pomysłu na ucywilizowanie tego miejsca - uważa Wojciech Panek, olkuski radny.
Jest to po prostu wyasfaltowany, miejscami zapadnięty plac. Trudno się tu zorientować, skąd odjeżdżają busy w konkretne miejsca.

- Obecnie wiele samorządów stara się o budowę dworców przesiadkowych. Jeśli Olkusz chce utrzymać pozycję lokalnego centrum komunikacyjnego, powinien zainwestować w dworzec z prawdziwego zdarzenia - dodaje radny. Zdaniem Panka nowoczesne autobusy ZKG „KM”, które wkrótce wyjadą na ulice, to za mało. - Warto iść za ciosem i opracować projekt nowoczesnego dworca wraz z ogrzewaną poczekalnią dla pasażerów, zadaszonymi miejscami przesiadkowymi i elektrycznymi tablicami informacyjnymi - podkreśla radny. - Następnie powinniśmy się postarać o dotację na taką inwestycję. To ambitne zadanie, ale dla Olkusza bardzo potrzebne - dodaje.

Będzie tablica i nowe wiaty


Wojciech Panek skierował w tej sprawie interpelację do burmistrza Olkusza Romana Piaśnika. Ten poprosił o opinię zarząd ZKG „KM” w Olkuszu. Tadeusz Chwast, przewodniczący zarządu Związku uznał jednak, że budowa ogrzewanej poczekalni dla podróżnych nie ma uzasadnienia. Tłumaczy to tym, że plac autobusowy przy Supersamie nie jest dworcem i służy jedynie jako punkt przesiadkowy dla pasażerów komunikacji miejskiej. Poza tym jest zbyt mały.

- Pan Chwast powinien tu przyjechać i zobaczyć, jak jest. Zapomniał o pasażerach busów - denerwuje się Maria Gęgotek. I to przecież chodzi o to, żeby ten dworzec tu stworzyć - dodaje.

Propozycja nie upadła jednak. Zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu ZKG „KM”.

Burmistrz Piaśnik informuje z kolei, że na placu planowane jest na razie zainstalowanie elektronicznej tablicy informacyjnej. Gmina będzie też wnioskowała na zgromadzeniu Związku o wymianę wiat na placu.ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?