PlusLiga siatkarzy. Niespodzianka w Krakowie: Barkom Każany Lwów przegrał z Czarnymi Radom

Artur Bogacki
Artur Bogacki
Barkom Każany Lwów - Cerrad Enea Czarni Radom (5.02.2023)
Barkom Każany Lwów - Cerrad Enea Czarni Radom (5.02.2023) Anna Kaczmarz / Polska Press
W meczu 23. PlusLigi siatkarzy, rozegranym w niedzielę 5.02.2023 w hali Suche Stawy w Krakowie, występujący w roli gospodarzy Barkom Każany Lwów przegrał w trzech setach z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Zobacz, co działo się na parkiecie i trybunach, zdjęcia - w GALERII.

Barkom Każany Lwów - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (16:25, 17:25, 25:27)

Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Kvalen, Firkal, Smoliar, Szczurow, Żukow (libero) oraz Hołowen, Tewkun, Kuczer, Mazenko.
Cerrad Enea Czarni: Nowak, Rusin, Schulz, Tammaemma, Lemański, Łukasik, Nowowsiak (libero) oraz Firszt, West, Gąsior.

Patrząc na dotychczasowe wyniki obu zespołów, wygraną radomian w Krakowie trzeba uznać za niespodziankę. Czarni przegrali z Barkomem Każany wcześniej na swoim parkiecie, a po 22 kolejkach mieli tylko 2 zwycięstwa na koncie. Teraz dołożyli kolejne, czekali na nie trzy i pół miesiąca, od 19 października 2022 r.

Dwie pierwsze partie lwowianie przegrali wyraźnie. W trzeciej, bardzo wyrównanej, grali skuteczniej. Wynik oscylował wokół remisu, a gdy goście zaczynali uciekać (15:17 po asie Bartłomieja Lemańskiego), riposta była skuteczna: 17:17, 21:20; potem 22:23, 24:23. Gospodarze zmarnowali jednak dwa setbole i przegrali.

Bohaterem Czarnych został Damian Schulz, który dwa ostatnie punkty zdobył asami serwisowymi. MVP meczu został wybrany Bartosz Firszt.

Inne mecze 23. kolejki PlusLigi

  • BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3
  • PSG Stal Nysa - LUK Lublin 3:0
  • Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1
  • Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 3:0
  • Cuprum Lubin - GKS Katowice (6.02)
  • Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn (24.02)
  • Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel (22.03)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

Realme C31 4/64GB Zielony

-

599,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie