MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Kolejne zakażenie koronawirusem w gminie Krzeszowice i nowi ozdrowieńcy

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Adam Jankowski polska press
Do 87 wzrosła łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie krakowskim. Przybyła osoba chora w gminie Krzeszowice, gdzie dotychczas były dwa przypadki zakażenia. Jedna wyzdrowiała w ostatniej dekadzie maja, a druga wyzdrowiała wraz z pojawieniem się trzeciej osoby chorej. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiała też trzecia z ośmiu osób chorych w gminie Skała. A ponadto w piątek wyzdrowiała druga osoba chora w gminie Jerzmanowice-Przeginia, gdzie aktualnie nie ma już chorych na COVID-19.

FLESZ - Praca sezonowa w dobie epidemii

W całym powiecie krakowskim od początku pandemii odnotowano 87 zakażeń koronawirusem. Dotychczas ozdrowiało 66 osób, jedna zmarła. Aktualnie chorych jest 20 mieszkańców powiatu. Przez ostatnie dziewięć dni w powiecie krakowskim nie było nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Teraz przybyło kolejne. Nieco spada także liczba osób na kwarantannie. Obecnie objęto nią 425 osób.

W 11 z 17 gmin powiatu krakowskiego nie ma chorych na COVID-19. W gminie Sułoszowa od początku pandemii nikt nie zachorował, a wszyscy wyzdrowieli w gminach: Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Mogilany, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Zabierzów i Zielonki.

Najwięcej odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli 13 jest w gminie Wieka Wieś (z tego 8 osób ozdrowiało). 9 osób zachorowało w gminie Skawina (9 ozdrowiało). Po 8 osób chorych odnotowano w gminach Skała (3 ozdrowiałe), Słomniki (8 ozdrowiałych). 7 przypadków zachorowań było w gminach Świątniki Górne ( 6 ozdrowiałych i 1 zmarła), Iwanowice (5 ozdrowiałych) i Liszki (4 ozdrowiałe). 6 chorych odnotowano w gminie Czernichów (2 ozdrowiały). 5 przypadków zachorowań było w gminie Zielonki (5 ozdrowiałych) i Kocmyrzów-Luborzyca (5 ozdrowiałych). 3 chorych było w gminie Zabierzów (3 ozdrowiałe) oraz w gminie Krzeszowice (2 ozdrowiałe). Po 2 osoby zachorowały w gminach: Michałowice (2 ozdrowiałe) i Jerzmanowice-Przeginia (2 ozdrowiała). Po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce (1 ozdrowiała), Mogilany (1 ozdrowiała).

Liczba osób na kwarantannie wynosi obecnie 425. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 2 osób, Igołomia-Wawrzeńczyce 23, Iwanowice 28, Jerzmanowice-Przeginia 0, Kocmyrzów-Luborzyca 18, Krzeszowice 17, Liszki 13, Michałowice 63, Mogilany 30, Skała 33, Skawina 48, Słomniki 35, Sułoszowa 0, Świątniki Górne 3, Wielka Wieś 34, Zabierzów 40, Zielonki 38.

Strażacy z podkrakowskich Rusocic otrzymali samochód volkswagen transporter T6. Jest  ubezpieczony  i objęty obsługą serwisową oraz wyposażony w karty paliwowe

Samochód do walki z COVID-19 dla strażaków z Rusocic. Zaprac...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski