MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Mniej chorych na COVID-19. Jeden przypadek okazał się fałszywy. Łącznie są 74 osoby zakażone koronawirusem

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Łukasz Gdakpolska press
Nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a dwie osoby ozdrowiały w powiecie krakowskim w ciągu ostatniej doby. Ponadto ogólna liczba zakażonych jest mniejsza niż podawano ostatnio. Łącznie od początku pandemii zachorowało 74 osoby. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podał, że stwierdzony 7 czerwca w gminie Świątniki Górne pozytywny wyniki badania na SARS-CoV2 2020 r. okazał się fałszywie dodatni, co wyszło w badaniu 15 czerwca.

FLESZ - Pandemiczny stres odczuwamy fizycznie

od 16 lat

Dwie osoby, które wyzdrowiały w ciągu ostatniej doby pochodzą a gminy Wielka Wieś. W tej gminie odnotowano 12 przypadków zachorowań najwięcej w porównaniu do pozostałych gmin powiatu krakowskiego. Dotychczas 7 osób ozdrowiało. A w całym powiecie ozdrowiało 57 osób, jedna zmarła, a aktualnie chorych jest 16. Na kwarantannie przebywa 487 osób, to o 31 więcej niż poprzedniej doby.

W tej chwili w 10 z 17 gmin powiatu krakowskiego nie ma chorych na COVID-19. W gminie Sułoszowa od początku pandemii nikt nie zachorował, a wszyscy wyzdrowieli w gminach: Jerzmanowice-Przegina, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Mogilany, Skawina, Słomniki, Zabierzów i Zielonki. Do grupy gmin bez osób aktualnie zakażonych dołączyła gmina Świątniki Górne, w której dotychczas zachorowało 7 osób, jedna zmarła i 6 ozdrowiało.

Najwięcej, bo 12 przypadków zachorowań od początku pandemii stwierdzono w gminie Wielka Wieś z tego 7 osób ozdrowiało. Po 8 osób chorych odnotowano w gminach Słomniki i Skawina, w których wszyscy ozdrowieli. 7 przypadków zachorowań było w gminie Świątniki Górne (w tym 6 ozdrowiałych i 1 zmarła). 6 przypadków zakażeń odnotowano w gminie Skała (1 ozdrowiała). Po 5 przypadków zakażenia potwierdzono w gminach: Kocmyrzów-Luborzyca (5 ozdrowiałych), Iwanowice (4 ozdrowiałe), Zielonki (5 ozdrowiałych) i Liszki (4 ozdrowiałych). Po 3 osoby z potwierdzonym koronawirusem były w gminie Zabierzów (wszystkie ozdrowiałe) i Czernichów (1 ozdrowiała). 2 osoby zachorowały w gminie Michałowice (są już ozdrowiałe) i w gminie Krzeszowice (1 ozdrowiała). Po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia (1 ozdrowiała), Mogilany (1 ozdrowiała).

Liczba osób na kwarantannie wynosi obecnie 487. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 14 osób, Igołomia-Wawrzeńczyce 21, Iwanowice 34, Jerzmanowice-Przeginia 4, Kocmyrzów-Luborzyca 32, Krzeszowice 31, Liszki 49, Michałowice 24, Mogilany 8, Skała 111, Skawina 33, Słomniki 11, Sułoszowa 25, Świątniki Górne 0, Wielka Wieś 19, Zabierzów 22, Zielonki 49.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski