FLESZ - Kino samochodowe, czyli „autoizolacja” w czasach pandemii

W powiecie krakowskim potwierdzono łącznie 88 przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas wyzdrowiało 71 osób, jedna zmarła. Aktualnie chorych jest 16 mieszkańców powiatu. Na kwarantannie jest łącznie w całym powiecie 473 osoby.
W 10 z 17 gmin powiatu krakowskiego nie ma chorych na COVID-19. W gminie Sułoszowa od początku pandemii nikt nie zachorował, a wszyscy wyzdrowieli w gminach: Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Zabierzów i Zielonki.
Najwięcej odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli 13 jest w gminie Wieka Wieś (z tego 11 osób ozdrowiało). 9 osób zachorowało w gminie Skawina (9 ozdrowiało). Po 8 osób chorych odnotowano w gminach Skała (3 ozdrowiałe), Słomniki (8 ozdrowiałych). 7 przypadków zachorowań było w gminach Świątniki Górne ( 6 ozdrowiałych i 1 zmarła), Iwanowice (6 ozdrowiałych) i Liszki (5 ozdrowiało). 6 chorych odnotowano w gminie Czernichów (2 ozdrowiały). 5 przypadków zachorowań było w gminie Zielonki (5 ozdrowiałych) i Kocmyrzów-Luborzyca (5 ozdrowiałych). 3 chorych było w gminie Zabierzów (3 ozdrowiałe) oraz w gminie Krzeszowice (2 ozdrowiałe). Po 2 osoby zachorowały w gminach: Michałowice (2 ozdrowiałe) i Jerzmanowice-Przeginia (2 ozdrowiała) i Mogilany (1 ozdrowiała). Po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce (1 ozdrowiała).
Liczba osób na kwarantannie wynosi obecnie 473, to o 4 osób więcej niż poprzedniej doby. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 2 osoby, Igołomia-Wawrzeńczyce 16, Iwanowice 21, Jerzmanowice-Przeginia 1, Kocmyrzów-Luborzyca 17, Krzeszowice 16, Liszki 16, Michałowice 74, Mogilany 37, Skała 12, Skawina 42, Słomniki 58, Sułoszowa 2, Świątniki Górne 2, Wielka Wieś 75, Zabierzów 41, Zielonki 41.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?