Powiat myślenicki. Posypały się kary. Siedmiu kierowców straciło prawa jazdy

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Zdarzenie w Sieprawiu
Zdarzenie w Sieprawiu Fot. JRG Myślenice
W ciągu zaledwie kilku ostatnich dni myślenicka drogówka zatrzymała prawa jazdy siedmiu kierowcom. Pięciu straciło je za zbyt ciężką nogę, dwóch zaś dopuściło się popełnienie rażących wykroczeń.

FLESZ - Kiedy mogą odmówić wypłaty z AC?

Pierwszy wpadł 57-latek. Policjanci zatrzymali go w Borzęcie, gdzie w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 57 km/h.
- Konsekwencje takiej jazdy to zatrzymane prawo jazdy, mandat 400zł i 10 punktów karnych – informuje sierż. sztab. Dawid Wietrzyk, oficer prasowy KPP w Myślenicach.

Zbyt ciężko nogę okazali się też mieć czterej inni kierowcy. Trzech z nich zbyt mocno przycisnęło gaz na tej samej co 57-latek drodze w Borzęcie, jeden zaś na ul. Zdrojowej w Myślenicach.

Policja przypomina kierowcom, że gdy przekroczą prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu (400-500 zł) i 10 punktów karnych spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące.

Takie konsekwencje poniósł każdy z wymienionych wyżej kierowców.

Uprawienia do kierowania stracił 20-latek z Sieprawia, a stało się to po ty, jak na lekkim łuku drogi stracił panowanie nad samochodem ściął słup energetyczny, drzewka ozdobne i uszkodził ogrodzenie posesji.

Z kolei 18-latek z Sułkowic stracił prawo jazdy po tym jak w Osieczanach spowodował groźną kolizję wjeżdżając w jadący z naprzeciwka pojazd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek

Za przekroczenie szybkości o ponad 50 kmh na obszarze zabudowanym nie powinno się tracić prawa jazdy, tym bardziej, że ten limit szybkości jest bardzo restrykcyjny a tak powolna jazda to nie jest wcale "noga z gazu", lecz konieczność OBNIŻENIA biegu. Poza tym, w wielu wypadkach granice obszaru zabudowanego są - niestety - ustawiane automatycznie na granicach miejscowości, chociaż by nie było w danym miejscu ani jednego budynku a to nie powinno w ogóle być dopuszczalne. Trzeba tak dopracować przepisy, by nie wolno było wyznaczać obszaru zabudowanego tam, gdzie jest on fizycznie niezabudowany (powinien być wymóg przynajmniej 3 budynków w odległości do 15 m. od pasa drogowego). Powolną jazdą się tylko truje powietrze. lepiej, by zaczęto karać policjantów pędzących 200 km/h czy wyprzedzających na przejściach dla pieszych bez włączonych syren (dziś w Krakowie widziałem radiowóz jadący bez żadnej syreny i koguta, który zwyczajnie wyprzedzał na zebrze). Wolałbym, by to autobus miejski mógł w pełni legalnie wyprzedzać na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych (trąbiąc na pieszych).

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie