BL
Stal Kwarcsystem Rzeszów - Górnik Łęczna 0-1 (0-0)

Czołówka strzelców III ligi

0-1 Szymanek 69
Sędziował Andrzej Mrowiec (Katowice). Żółte kartki: Kloc, Ivan oraz Wierzchowski, Niżnik. Czerwona**kartka: Kloc (39, druga żółta). Widzów 350.Stal: Giertl - Hus, Emeka, Duda, Solecki (61 Niemczyk) - Majda (80 Sikorski), Ivan (75 Wolański), Kloc, Reiman, M. Jędryas (55 Szymański) - Udoudo. Górnik: Wierzchowski - Musuła, Mazurkiewicz, Karwan, Głowacki - Kępa (55 Michalak), Nikitovic (63 Bartoszewicz), Niżnik, Piesio (76 Sołdecki) - Surdykowski (46 Nazaruk), Szymanek.
Stal nie schowała się przed liderem za podwójną gardą, konstruowała ciekawe akcje i mocno postraszyła głównego pretendenta do awansu, choć od 39 minuty grała w dziesiątkę bez ukaranego czerwoną kartką Kloca. Nim wszedł, miał dwie okazje na pokonanie Wierzchowskiego, w obu się nie popisał trafiając prosto w niego. Popisywał się też słowacki bramkarz Stali - wygrał przed przerwą pojedynki z Surdykowskim i Nikitovicem. Prowadząca nadal otwartą grę Stal w drugiej połowie miała swoje szanse, ale nie wykorzystali ich Krzysztofowie Szymański i Majda. To się zemściło w 69 minucie. Kompletnie niewidoczny do tej pory najlepszy strzelec przyjezdnych Grzegorz Szymanek wyskoczył do dośrodkowania Michalaka i precyzyjnym strzałem głową pokonał Giertla.
Trener Górnika Krzysztof Chrobak komplementował po meczu rywali: - Stal to jedna z drużyn, która próbuje grać otwartą piłkę, napędziła nam sporo strachu. Do końca meczu musieliśmy drżeć o końcowy wynik. (MIŁ)
Resovia - Łada Biłgoraj 2-0 (1-0)
1-0 Kusiak 20, 2-0 Białek 74Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Kozubek, Oślizło -**Sawczuk, Farotimi, Rutkowski. Widzów 400.Resovia: Pietryka - Polak, Kozubek (88 Baran), Kusiak, Szkolnik - Piątkowski, Walaszczyk, Białek (78 Jakubowski), Rozborski - Mościński (23 Oślizło), Mazurkiewicz (67 Grabowski). Łada: Fokin - Bartecki (76 Skrzypek), Sawczuk, Grzegorczyk, Fulara - Popajewski (54 Sebastianiuk), Farotimi (46 Poleszak), Chomicz, Rutkowski (60 Muszyński) - Sadowski, Zarczuk.
Resoviacy wygrali trzeci kolejny mecz w lidze nie tracąc nawet bramki. Przed nimi jednak dwa poważne sprawdziany - spotkania wyjazdowe z liderem i Orlętami Radzyń Podlaski. Po golach sprowadzonych zimą piłkarzy zrewanżowała się Ładzie za porażkę w I rundzie i do piątego w tabeli Przeboju traci już tylko 5 punktów. Rzeszowianie perfekcyjnie wykonali plan, który polegał na szybkim strzeleniu gola. Po dokładnym dośrodkowaniu z rogu Białka i drzemce bramkarza Łady, Kusiak z 3 metrów wpakował piłkę do siatki. Resoviacy grali składnie, co na pełnym kałuż boisku było nie lada sztuką, dobrze funkcjonowała pomoc z Białkiem, Walaszczykiem i Rozborskim. Przewaga rzeszowian nie podlegała dyskusji, choć drużyna z Biłgoraja też miała wczoraj swoje szanse. Po zaskakującym strzale z wolnego Piotra Fulary w 4 minucie, gospodarzy uratowała poprzeczka, zaś po dobitce Popajewskiego - słupek. W II połowie okazji do wyrównania nie wykorzystał Sebastianiuk, któremu piłkę wyłożył jak na tacy... stoper Resovii Kozubek. Jak się strzela, pomocnikowi Łady pokazał Białek. Do bramki miał 17 metrów, trafił idealnie - w sam róg. (TSZ)
KSZO Ostrowiec - Hetman Zamość 0-0
Sędziował Rafał Sawicki (Podkarpacki ZPN). Żółte kartki: Kardas -**Cieciura, Kita, Migalewski. Czerwona**-**Migalewski (76, druga żółta). Widzów 3000.KSZO: Kwapisz - Stachurski, Kościukiewicz, Kardas, Szymoniak - Pietrzak, Dziewulski, Kotwa (69 Jaskólski), Frańczak (76 Budniak) - Kanarski, Iheanacho (76 Żelazowski). Hetman: Skrzypiec - Sękowski, Wolański, Wachowicz, Chałas - Cieciura, Kita, Kiema, Migalewski, Piotrowicz (89 Jaworski) - Nakoulma (82 Polniak).
- Nie gniewam się na remis w meczu z tak walecznym rywalem - podsumował trener KSZO Andrzej Wiśniewski. Liczył na skuteczność Iheanacho, ale ten mimo kilku okazji do bramki Hetmana nie trafił. W 53 min z pięciu metrów trafił np. w poprzeczkę. W ekipie Hetmana najaktywniejszy był Piotrowicz, jego strzały w 13 i 25 min obronił jednak Rafał Kwapisz. Zamościanie kończyli mecz w "dziesiątkę" - w ciągu trzech minut dwie żółte kartki zobaczył Migalewski (jedną za grę w biżuterii, drugą za faul). (MAS)
Orlęta Radzyń Podlaski - Avia Świdnik 2-1 (1-0)
1-0 Butryn 432-0 Osiak 642-1 Pranagal 77Sędziował: Grzegorz Dubiel (Kraków). Żółte kartki: Bojarczuk, Ślusarczyk -**Pielach, Kleszcz, Chmura, Orzędowski. Widzów 800.Orlęta: Stężała - Pietroń, Ślusarczyk, Bojarczuk, Iwan, Chyła, Butryn (76 Kaczorowski), Borysiuk (69 Szewc), Pliszka, Osiak (88 Łuczyński), Panek. Avia:** Ryłka - Kleszcz, Kubiak, Paździor, Pielach, Chmura (84 Boniecki), Pranagal, Chmielnicki, Gralewski, Białek (62 Orzędowski), Rusiecki (73 Paluszek).
Zasłużone zwycięstwo Orląt, które przeważały przez całą pierwszą połowę, a bramką z gatunku do szatni ułatwiły sobie grę w drugiej części meczu. Trafienie Butryna - z 20 m w samo okienko - godne było sfilmowania. Gdy w 64 min Osiak strzałem głową po dośrodkowaniu Ślusarczyka podwyższył wynik, szanse Avii na wywiezienie choćby remisu zmalały niemal do zera. Kontaktowego gola zdobył wprawdzie Pranagal, ale więcej goście nie ugrali. - Orlęta wygrały zasłużenie - przyznał po meczu Grzegorz Komor, szkoleniowiec gości. (MAS)