Reprezentacja U-18 remisuje ze Szwajcarią. Grał Piotr Starzyński

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Reprezentacja Polski do lat 18 rozegrała w Fislisbach pierwszy z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich ze Szwajcarią. „Biało-Czerwoni” zremisowali 2:2.

Polacy w tym spotkaniu przegrywali już 0:2. W pierwszej części w ciągu sześciu minut stracili dwie bramki. Najpierw Bartłomieja Maliszewskiego pokonał w 17 min Malko Sartoretti, a na 2:0 podwyższył Dion Kacuri w 23 min.

Taki wynik utrzymywał się do ostatniego kwadransa, kiedy to na miano bohatera spotkania zapracował Tomasz Pieńko. Wprowadzony na boisko po przerwie pomocnik Zagłębia Lubin wpisał się na listę strzelców najpierw w 76, a następnie w 82 min. Tym drugim golem ustalił wynik meczu.

Na mecze ze Szwajcarią powołania otrzymało dwóch zawodników krakowskich klubów - Piotr Starzyński z Wisły i Jan Ziewiec z Cracovii. W środę zagrał tylko ten pierwszy. Wiślak pojawił się na boisku w 61 min, gdy zmienił Jana Żuberka.

Rewanż ze Szwajcarią Polacy rozegrają w piątek o godz. 16, również w Fislisbach.