Rządy w "Przyszłości" ocenią mieszkańcy

Magdalena Uchto
Prezes Witold Skrzypek
Prezes Witold Skrzypek Magdalena Uchto
Analiza. Walne Zgromadzenie podsumuje ubiegły rok działalności spółdzielni

Już od dwóch miesięcy we władzach Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" w Miechowie brakuje jednej osoby. Od czasu odwołania Andrzeja Banasia z funkcji członka Zarządu dotychczas nie wybrano nowego.

W kwietniu ogłoszony został konkurs na to stanowisko. Co ciekawe, tym razem postanowiono wybrać członka zarządu, który jednocześnie będzie pełnił funkcję głównego księgowego. Witold Skrzypek, prezes spółdzielni, tłumaczy, że Rada Nadzorcza skorzystała z zapisu regulaminu, który mówi, iż główny księgowy jest członkiem Zarządu. Warto jednak zauważyć, że w przypadku Andrzeja Banasia ten punkt akurat nie był brany pod uwagę.

Nie jest jednak tajemnicą, że główny księgowy zrezygnował z pracy w "Przyszłości". Na dodatek do konkursu zgłosił się tylko jeden kandydat. I Rada Nadzorcza, jak informuje prezes, zastanawia się, co zrobić. Czas płynie, a Zarząd pracuje w dwuosobowym składzie. Z kolei Andrzej Banaś, który - mimo odwołania z funkcji członka Zarządu wciąż jest pracownikiem spółdzielni - nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Dziś, podczas Walnego Zgromadzenia, członkowie spółdzielni będą dyskutować, czy udzielić absolutorium Zarządowi za poprzedni rok, a więc za okres gdy pracował on w pełnym składzie.

Do zmian doszło nie tylko w Zarządzie, ale także w Radzie Nadzorczej. Przypomnijmy, że z jej szefowania zrezygnował Bartosz Soczówka, a jego miejsce zajęła Anna Kardasz. Warto jednak zauważyć, że na dzisiejsze zebranie wpłynął wniosek mieszkańców o zmniejszenie składu osobowego Rady Nadzorczej z 15 do 9 osób.

- Podpisało się pod nim 12 osób. By wprowadzić dodatkowy punkt do obrad, wystarczy 10 podpisów. Nie wiem, jaka była motywacja członków spółdzielni, ale mieszkańcy zdecydują, czy ograniczyć liczbę członków Rady czy nie - mówi Witold Skrzypek.

Trudno nie zauważyć, że pierwsze półrocze tego roku - przynajmniej pod względem spraw kadrowych - nie należy do udanych. Odwołanie członka Zarządu oraz rezygnacja przewodniczącego Rady Nadzorczej wprowadziły trochę zamieszania. Nie było już takiej euforii jak wtedy, gdy ta ekipa przejmowała rządy w spółdzielni.

Na dodatek rezygnacja głównego księgowego sprawia, że władze stają przed kolejnym, i to sporym, wyzwaniem. Tym bardziej, że chętnych do objęcia stanowiska członka Zarządu - głównego księgowego, jest jak na lekarstwo. To problem, z którym w najbliższych dniach będzie się musiała zmierzyć Rada Nadzorcza.

Tymczasem dziś władze czeka najtrudniejszy sprawdzian: mieszkańcy ocenią ich ubiegłoroczną pracę.

O walnym zgromadzeniu
* Nad czym będą obradować członkowie spółdzielni?
Podczas zebrania mieszkańcy ocenią, jak w 2013 roku rządziły obecne władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość". Czeka ich zapoznanie się z serią sprawozdań dotyczących ubiegłorocznej działalności (Sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej, Zarządu Spółdzielni, z wykonania uchwał i wniosków za rok 2013, a także głosowanie nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2013 i w sprawie absolutorium dla członków Zarządu za rok 2013).

Zgodnie z porządkiem obrad członkowie spółdzielni zdecydują, jaką najwyższą sumę zobowiązań Spółdzielnia może zaciągnąć w związku z realizacją prac termomodernizacyjnych oraz czy zmniejszyć skład osobowy Rady Nadzorczej z 15 do 9 osób. Początek obrad w budynku domu kultury o godzinie 9. Do wzięcia udziału w zebraniu zachęcają członkowie obecnego Zarządu: prezes Witold Skrzypek i Edmund Prządo.

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

Odpowiedzi na pisma nie ma .Podaje się nr telefonu to może chociaż oddzwoniliby?Masakra z każdym prezesem przy żłobie

A
Abnegat

Co wolno Wojewodzie, to nie tobie ........!

j
ja

Ciekawe - "Mieszkaniec spółdzielni" - to ty mieszkasz w Spółdzielni?

g
gość

żenada ta cała banda czy obecni czy byli to jeden worek tylko pod siebie i członkowie wiele im pomagają jedna wielka ustawka to mafia prokuratora tam trzeba

m
misiek

A ja żądam żebyś żądał jedynie w swoim imieniu. Jestem mieszkańcem spółdzielni i ostatną rzeczą, której sobie życzę to powrotu poprzedniego zarządu. Król kiedyś mówił o sobie i liczbie mnogiej, lecz dlaczego ty też? I to też wszystko w tym temacie.

g
goss

nie wiecie kto nowym prezesem w spółdzielni

A
Abnegat

Niniejszym w imieniu wszystkich Mieszkańców żądam powrotu Pana Prezesa Bogdana Paweli!! Obecnemu zarządowi już dziękuję!!! I to wszystko w tym temacie!

Z
Z.S

No tak wybrany kolejny koleś do żłobu, a mówi się że społeczeństwo ma decydujący głos. Pierdoła za pierdołą pierdołe woła, bo wszyscy to barany na rzeź wysyłane i jak gminna wieść niesie niewolnictwo tu w cenie.

A
A.Bananś

w takim razie niech gmina finansuje kotłownie w prywatnych domach

c
członek

napisałem pismo do spółdzielni na odpowiedź czekam już kilka miesięcy, to jet załatwianie spraw ?

l
lokator

gdzie jest fundusz remontowy?????//
dlaczego nie otrzymalismy potwierdzeń zwrotu kasy za smieci ile kazdy dostal?
czy bank peka o wie że nie ma funduszu remontowego??????/

M
Mieszkaniec

Witek jest kolegą Darka a Pani redaktor pracuje u Darka więc pytanie czy jest obiektywna w tym co napisała?

s
sikorskiego

Dziś panu "podziękujemy " panie prezesie!!!

Dodaj ogłoszenie