Sesja z kieliszkiem (w logo)

Smol
Wczoraj nie głosowano odwołania z zajmowanej funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Marka Ciesielczyka, o co wnioskowało ośmiu radnych. Z powodu nieobecności wiceprzewodniczącego, głosowanie w tej sprawie zostało przełożone na sesję listopadową.

TARNÓW. Nie głosowano odwołania wiceprzewodniczącego

   Wróciła sprawa wybudowania stacji paliw Statoil w okolicach ronda przy skrzyżowaniu ulic Klikowskiej, Słowackiego i Szkotnik, o czym mówił radny Jacek Łabno. Teren, gdzie stacja ma zostać wybudowana, znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków.
   - _Konserwator zabytków przez długi czas nie zgadzał się na wybudowanie w tym miejscu stacji paliw - _powiedział radny Jacek Łabno. - Projektant stacji przyznał jednak podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, że pojechał w tej sprawie do Krakowa i tam załatwił stosowne zezwolenie u konserwatora krakowskiego. Ta wypowiedź pana projektanta została odnotowana w protokole z posiedzenia Komisji Rewizyjnej. Dlatego wnoszę o to, aby podmiot zewnętrzny sprawdził wszystkie procedury i decyzje podjęte przy wydawaniu zgody na budowę stacji paliw.
   Radny Antoni Sypek zaprosił prezydenta i trzech wiceprezydentów miasta do udziału w tegorocznej kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza. W tym roku będzie to kwesta trzydniowa, odbywać się będzie także w niedzielę poprzedzającą dzień Wszystkich Świętych, czyli 31 października.
   Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Mościc wytknęli prezydentowi Mieczysławowi Bieniowi, że dopuścił do wycinki drzew w ich dzielnicy przy okazji budowy ścieżek rowerowych. - _Wycięto już ponad dwieście drzew w Mościcach, wykonując ścieżki rowerowe - _powiedziała prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościc, Barbara Czekańska. - Tylko w Parku Kwiatkowskiego wycięto 75 drzew. Przy ulicy Norwida wycięto ich również sporo, w tym 10 klonów. Przy Brzozowej wycięto wszystkie brzozy.
   Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Mościc uważają, że w ten sposób niszczy się niepowtarzalny charakter i urok ich dzielnicy, założonej w latach 30 ubiegłego stulecia. Wspólnie z przedstawicielami Rady Osiedla Mościce domagali się konsultacji społecznych w tej sprawie. Przedstawiciele Urzędu Miasta bronili się, że w zamian posadzili lub zamierzają posadzić jeszcze więcej młodych drzew w Mościcach.
   Radni zgodzili się, aby jedna z tarnowskich hut szkła używała w swoim logo wyrazu "Tarnów". Pewne wątpliwości wzbudził jedynie wygląd projektowanego logo. W projekcie znalazł się bowiem sporych rozmiarów kieliszek, tak odczytała projekt grupa radnych. Pozostali uznali, że jest to raczej puchar na lody.
   - _Zastanawiam się tylko, jak to będzie wyglądało, gdy huta szkła reklamować się będzie przez logo, na którym znajduje się jednocześnie sporych rozmiarów kieliszek, a tuż nad nim będzie widniał napis: "Tarnów"? Czy Tarnów nie będzie z tego powodu źle się kojarzył, choć zapewne wszystkim panom logo w tym własnie kształcie kojarzy się dobrze - _powiedziała radna Stanisława Czernik-Adamczyk, która zgłosiła wątpliwości dotyczące wyglądu loga.
   Radny Zdzisław Janik ripostował od razu, że ten kształt kojarzy mu się jednoznacznie z pucharem na lody.
   Rada Miasta uchwaliła też 100 nowych licencji dla taksówek na przyszły rok.
(Smol)

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.