Tylko i aż "srebro"

HOKEJ KOBIET. Z tytułem wicemistrza Polski zakończyły sezon hokeistki Unii Oświęcim. W finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet musiały uznać wyższość Polonii, przegrywając rewanżowe spotkanie w Bytomiu 1-6 (0-3, 0-3, 1-0).

Pierwszy mecz oświęcimianki wygrały u siebie 6-2 i wydawało się, że jest to zaliczka, która pozwoli sięgnąć im po mistrzostwo. Unia źle weszła w to spotkanie. Po fatalnym błędzie w obronie straciła pierwszego gola, po akcji Pastwy. Dwa następne trafienia były autorstwa Karoliny Późniewskiej. W Oświęcimiu najlepsza zawodniczka Polonii niewiele sobie pograła, skutecznie wyłączona z gry.

W rewanżu ta sztuka im się nie udała. Późniewska najpierw w 11 min wykorzystała kolejną chwilę nieuwagi w tyłach Unii, a w 18 min zaskoczyła Michalinę Burzyńską mocnym strzałem z linii niebieskiej. - Losy meczu rozstrzygnęły się na początku II tercji. Niepotrzebny faul po gwizdku dał grę w przewadze dla Polonii, która bardzo szybko ją wykorzystała. W 23 min przegrywalismy już 0-4, co oznaczało, że Polonia odrobiła już straty. Dla nas nastąpiło to zdecydowanie za szybko. Między 26 a 27 min nasza drużyna grała w przewadze i niestety straciła w tym okresie dwie bramki. Najpierw Chrapek, a chwilę później Czaplik odebrały nam nadzieję - zaznacza Robert Piecha, trener Unii Oświęcim.

Po dwóch tercjach Unia przegrywała 0-6 i żeby doprowadzić do dogrywki musiała zdobyć dwie bramki. Mimo tak niekorzystnej sytuacji podjęła walkę i walczyła do końca. Nadzieje na odwrócenie losów spotkania przywróciła Kamila Wieczorek, zdobywając w 51 minucie pierwszą bramkę. Mimo wielkiego zaangażowania nie udało się oświęcimiankom doprowadzić do dogrywki. - Tak czy inaczej, dziewczyny pokazały, że gra w finale im się w tym sezonie należała. Jako jedyne pokonały Polonię, która do tej pory wygrała wszystkie swoje mecze. Biorąc pod uwagę perypetie przed sezonem naszej drużyny, zajęcie drugiego miejsca przez nasze dziewczyny jest bardzo dużym sukcesem - uważa szkoleniowiec.

Przyznaje, że przed sezonem taki wynik wziąłby w ciemno. Po dwóch brązowych medalach z rzędu w poprzednich sezonach, obecnie hokeistki UKHK Unia cieszą się ze "srebra".

Unia: Michalina Burzyńska, Aleksandra Krzemień - Magdalena Nowacka, Katarzyna Kozłowska, Sylwia Strzelecka, Kamila Wieczorek, Joanna Jarmułowicz, Joanna Strzelecka, Małgorzata Metyk, Małgorzata Gałuszka, Katarzyna Frąckowiak, Sylwia Bielas, Karolina, Kosma, Magdalena Gajewska, Karolina Trethan.