MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe Brzesko. Zmiana prezesa w Nowym Brzesku i oczekiwanie na... strzelnicę

OPRAC.:
Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Zarząd LOK Nowe Brzesko. Pierwszy z lewej nowy prezes Dariusz Gołąb
Zarząd LOK Nowe Brzesko. Pierwszy z lewej nowy prezes Dariusz Gołąb Krzysztof Łakomski
Na walnym zebraniu Koła Miejsko-Gminnego Ligi Obrony Kraju w Nowym Brzesku doszło do zmian w zarządzie stowarzyszenia. Nowym prezesem organizacji został najmłodszy członek zarządu Dariusz Gołąb, a dotychczasowy prezes Arkadiusz Fularski objął funkcję sekretarza.

- W 2023 roku byliśmy bardzo aktywni. Zorganizowaliśmy nie tylko kilkanaście zawodów i treningów strzeleckich, ale również jubileusz 30-lecia działania LOK Nowe Brzesko i 25-lecia działalności naszej strzelnicy sportowej LOK. Przeprowadziliśmy po raz kolejny rodzinne święto latawca. Pozyskaliśmy sześć nowych karabinków, zamontowaliśmy monitoring na stanowiskach strzeleckich – mówił prezes Arkadiusz Fularski składając jednocześnie podziękowania dla działaczy i sponsorów organizacji.

Walne zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi, który pracował w składzie: Arkadiusz Fularski (prezes), Stanisław Grzyb (wiceprezes, kierownik strzelnicy), Janusz Grzyb (skarbnik), Witold Kozerski i Dariusz Gołąb (członkowie).
Chwilę później doszło do zmiany w zarządzie Koła.

- W ubiegłym roku zakończyliśmy 25 lat działalności naszej strzelnicy LOK w byłych koszarach carskich. Budynek, w którym znajduje się strzelnica przeznaczony został do rozbiórki. Przyszedł czas na nowy rozdział w historii LOK Nowe Brzesko i budowę nowej krytej strzelnicy. Proponuję, aby tego zadania podjął się nasz zarząd, ale pod kierunkiem Darka Gołębia, którego będziemy wspierać – zaproponował Arkadiusz Fularski.

Nowy prezes został wybrany przez walne zebranie jednogłośnie. Wiceprezesem został Witold Kozerski, a sekretarzem dotychczasowy prezes Fularski. Wiceprezes Stanisław Grzyb i skarbnik Janusz Grzyb będą nadal pełnić swoje funkcje. Komisję rewizyjną tworzą: Karol Krzyk (przewodniczący), Józef Krosta i Beata Wielbłąd.
W walnym zebraniu udział wziął burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko.

- Nie wyobrażam sobie, aby można było zmarnować potencjał, jakim dysponuje LOK Nowe Brzesko. Na miarę możliwości samorząd będzie nadal wspierał waszą działalność. Zapraszam w przyszłym tygodniu na spotkanie w celu omówienia szczegółów i przekazania wam w nieodpłatne użytkowanie lokalu komunalnego, który już na was czeka - powiedział Krzysztof Madejski.
Otwarcie nowej strzelnicy planowane jest w czasie tegorocznych Dni Nowego Brzeska.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski