Unia z jednym brązem

(ZAB)
Pływanie. Z jednym tylko medalem wróciła Unia Oświęcim z MP juniorów (17 i 18 lat), rozegranych w Lublinie.

Z brązowego medalu cieszyła się męska sztafeta 4 razy 100 metrów stylem dowolnym (3.25,28), w składzie: Arkadiusz Topolski, Szymon Marczuk, Tymoteusz Drozd. i Kamil Goleniec. Oświęcimianie przegrali ze sztafetami MKP Szczecin i Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki.

Oświęcimianie dobrze spisali się jeszcze w dwóch wyścigach sztafetowych. Mężczyźni na 4 razy 200 metrów stylem dowolnym zajęli jednak czwarte miejsce, przegrywając nieznacznie walkę o brąz z Kormoranem Olsztyn.

Tuż poza podium uplasowały się dziewczęta, na 4 razy 200 metrów stylem dowolnym. Brązowy medal przegrały bardzo pechowo o pół sekundy z Trójką Łódź.