Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Miechowie będą nowe miejsca parkingowe. Architekci już nad tym pracują

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Oddane w 2019 roku parkingi przy miechowskim dworcu szybko okazały się zbyt małe
Oddane w 2019 roku parkingi przy miechowskim dworcu szybko okazały się zbyt małe Aleksander Gąciarz
Miechów, jak większość polskich miast, boryka się z problemem braku wystarczającej ilości miejsc postojowych. Aby temu zaradzić gmina zawarła niedawno umowy z firmami, które opracują koncepcje budowy nowych parkingów w sąsiedztwie dworca kolejowego, na placu Breitenwalda oraz w ramach planowanej przebudowy miejskiego amfiteatru. Zanim pomysły zostaną skierowane do realizacji, zostaną poddane konsultacjom społecznym.

Jeszcze w styczniu została zawarta umowa z firmą Begie + Architekci, której zadaniem jest stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego dla wielopoziomowego parkingu na działce, sąsiadującej z istniejącymi parkingami typu „park and ride” przy dworcu kolejowym. Wstępne założenia mówią o dwu- lub trzypoziomowym parkingu, z którego można byłoby przejść bezpośrednio na perony dworca. Najniższy poziom znajdowałby się na wysokości gruntu, natomiast jeden lub dwa pozostałe miałyby charakter nadziemnych miejsc postojowych.

W tej chwili na działce, o której mowa, istnieje nieformalny parking. Samochody zostawiają na nim osoby, dla których zabrakło miejsca na parkingach „oficjalnych”. Te bowiem, choć oddane do użytku w 2019 roku, szybko okazały się zbyt małe jak na potrzeby pasażerów PKP. Program funkcjonalno-użytkowy dla nowego obiektu ma być gotowy w maju.

Kilka dni temu miechowski samorząd zawarł z kolei umowę ze spółką Ekotektura, której zadaniem będzie opracowanie koncepcji, a następnie dokumentacji projektowej dla dwóch inwestycji. Pierwsza to budowa parkingu na placu Breitenwalda, który składałby się z części podziemnej i nadziemnej. Drugie zadanie dotyczy wprawdzie przebudowy miejskiego amfiteatru, ale w jej ramach przewidziana jest także budowa miejsc postojowych pod widownią. Zgodnie z założeniami przez przystąpieniem do ostatecznych prac projektowych firma ma obowiązek przedstawić swoje koncepcje do konsultacji społecznych.

Drożejące mieszkania w Polsce

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski