MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Mogilanach na Majówce kwestowano na naprawę dachu w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
Podczas "Majówki" najmłodsi mogli przeistoczyć się w policjantów
Podczas "Majówki" najmłodsi mogli przeistoczyć się w policjantów Ewa Tyrpa
W sobotę 25 maja do północy w Parku Konopków w Mogilanach rozbrzmiewała muzyka. Na pewno wszyscy którzy przyszli na „Majówkę w Mogilańskim Dworze” nie żałowali. Gminny Ośrodek Kultury przygotował atrakcje dla wszystkich pokoleń. Były edukacyjne spotkania z ratownikami medycznymi, policjantami i strażakami. Nie zapomniano o święcie mam.

Na scenie prezentowały różne grupy. Były dzieci z przedszkoli w Libertowie i Mogilanach, grupy taneczne ze szkół w Gaju i Bukowie, różne zespoły zumby. Koncertowała też Orkiestra Dęta OSP z Włosani, chór „Mogilanum”, zespół ŚwiętoAńska Kamratnia z Krakowa. Wystąpił Zespół Regionalny „Mogilanie” oraz „Zielona Kapela” z bonifraterskiej placówki. Na jej rzecz licytowano prace podopiecznych.

- Przygotowaliśmy bardzo bogaty program. Każdy mógł znaleźć dla siebie jakieś atrakcje. Wiele z nich było adresowanych do dzieci, także w formie edukacyjnej – podkreśla Martyna Strączek, dyrektorka GOK-u.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny które oferowało ciekawe nagrody, m.in. lalki Barbie, zabawki na baterie, resorówki, maskotki.

Dzieci rysowały portrety mam

Nagrody otrzymało każde dziecko które przyniosło narysowany na kartce portret swojej mamy. Wszystkie rysunki mam, zostały umieszczone na plenerowej wystawie.

W kilku miejscach w Parku Konopków dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa i dużo się dowiedzieć. Np. policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji, np. nad wodą. Uświadamiali ich o zagrożeniach związanych z piciem alkoholu i zażywaniem narkotyków. Dzieci chętnie zasiadały za kierownicą radiowozu oraz wozów strażackich.
Druhowie opowiadali im o roli straży pożarnych. A Mateusz Gałaś z OSP Mogilany demonstrował nowy wóz bojowy tej jednostki. Dzieci dowiedziały się np. że może on przewieźć trzy tysiące litrów wody oraz 300 litrów piany. Strażak też rozmawiał z nimi o numerach alarmowych do straży. Dzieci wiedziały, że to 112 i 998.
Z kolei ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej z Krakowa, uczyli dzieci i młodzież udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Budżet Obywatelski dla zespołu Mogilanie

Było też promocyjne stoisko Lokalnej Grupy Działania „Blisko Krakowa”, zrzeszającej sześć gmin powiatu krakowskiego: Czernichów, Liszki, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne, Zabierzów.

- Zachęcamy uczestników majówki do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt wspierający Zespół Regionalny Mogilanie – poinformował nas Michał Kędzierski, prezes Zarządu LGD.

Przypomina, że głosowanie potrwa do 14 czerwca.

Nie zabrakło prezentacji sportowych. Na scenie wystąpili zawodnicy Akademii Sztuk Walki „Fighter” oraz Klubu Mistrzostwa Karate „Kyokushinkai”.

W gminie Mogilany niedawno odrodziły się trzy Koła Gospodyń Wiejskich. Najpierw powstało w Libertowie, później w Gaju (z nazwą Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich), niedawno w Konarach.
Na „Majówce” stoiska z domowymi wypiekami przygotowało KGW z Libertowa, a ze słodkościami i m.in. z ziemniakami z gzikiem (twarożek) KGiGW z Gaja.

Z majówki na dach

Na tegorocznej „Majówce” dochód z licytacji prac podopiecznych z Konar, przeznaczono na naprawę dachu budynku warsztatu terapii zajęciowej w Konarach.

Na ten cel przed bramą wejściową do Parku Konopków kwestowali uczestnicy zajęć: Michał Kapera, Paweł Mrowczyk, Sylwia Salawa, Beata Woźniak. Powiedzieli nam, że są zadowoleni, gdyż ludzie byli hojni.
Gwiazdą wieczoru był zespół LOKA, a po koncercie grupy, rozpoczęła się zabawa pod gołym niebem. Potrwa do północy.

Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć

emisja bez ograniczeń wiekowych

s

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski