Wisła odrabia straty

FUTSAL. Udanie rozpoczęła rundę rewanżową w ekstraklasie Wisła Krakbet Kraków, której celem jest obrona mistrzowskiego tytułu. Wisła Krakbet Kraków - Euromaster Głogów 8:0 (3:0)

1:0 Morawski 4, 2:0 Zadorożny 8, 3:0 Czech 18, 4:0 Zadorożny 24, 5:0 Douglas 25, 6:0 Zadorożny 28, 7:0 Douglas 35, 8:0 Morawski 38.

Wisła: Dworzecki, Krajewski - Vakhula, Czech, Douglas, Zadorożny oraz Korczyński, Lebiedziński, Morawski, Wojciechowski, Jonczyk.

Był to jednostronny mecz, w którym Wisła wygrała w takim stosunku, w jakim chciała to zrobić. W pierwszej połowie goście byli tylko tłem dla mistrzów Polski, dość powiedzieć, że pierwszy strzał w "światło" bramki oddali w 9 minucie. Wówczas przegrywali już 0:2. Hat-trickiem popisał się Siergiej Zadorożny, ale największym wygranym meczu był Piotr Morawski. Zdobył dwie bramki, asystował przy dwóch kolejnych i bardzo dobrze zagrał na pozycji wysuniętego zawodnika. W ekipie "Białej Gwiazdy" zadebiutował bramkarz Michał Krajewski, który został do Krakowa sprowadzony z Gliwic w trybie awaryjnym, gdyż kontuzjowany jest reprezentacyjny golkiper Michał Nawrat.

Za zapleczu ekstraklasy bardzo udanie zaprezentowała się ekipa BSF Bochnia, która pokonała na wyjeździe Heiro Rzeszów 8:3 (bramki: Podgórski 2, Litewka 2, Sojda 2, Piech, Fasuga) i awansowała na 1. miejsce. Wisła II przegrała 2:8 z Mareksem Chorzów i w tabeli jest dziewiąta.