"Wykartkowany" wiceburmistrz

Walp
W najciekawszym meczu 12. kolejki Powiatowej Ligi halowej piłki nożnej spotkały się drużyny J.B. i Pol-Packu. Spotkanie zakończyło się remisem 7-7, chociaż bliższy końcowego sukcesu był Pol-Pack. J.B. zachowało pozycję lidera, jednak w górnej partii ligowej tabeli grupy A robi się coraz ciaśniej. W grupie B nadal miano niepokonanej dzierży drużyna Imexu.

BRZESKO. Powiatowa Liga halowej piłki nożnej

Piłkarze J.B. bardzo obawiali się konfrontacji z zajmującą czwarte miejsce ekipą Pol-Packu, która w rundzie rewanżowej zupełnie zmieniła styl i zdaniem obserwatorów jest obecnie najmocniejszą drużyną. Czy starczy jej jednak czasu, by wywalczyć co najmniej drugie miejsce premiowane awansem do fazy finałowej?
   Obawy zawodników prowadzonych przez Jana Burego okazały się w pełni uzasadnione. Już po 10 minutach gry Pol-Pack-owcy prowadzili 3-0, kilka minut później było 4-1. Dopiero wtedy J.B. zabrało się do odrabiania strat i do przerwy prowadzenie Pol-Packu stopniało do 4-3. Tuż po przerwie padło wyrównanie na 4-4 i wówczas drużyna Pol-Packu złapała drugi oddech. Kiedy objęła prowadzenie 7-5, a do końca meczu pozostało zaledwie kilka minut, wydawało się, że nic już nie uratuje J.B. Lider ambitnie walczył do końca i ostatecznie doprowadził do remisu 7-7.
   W grupie B faworyzowany Imex nie pozostawił cienia złudzeń panom z brzuszkami spod znaku Browaru Okocim. Piwowarom (chociaż, sądząc po tuszach, bardziej piwoszom) starczyło sił na pierwszą połowę, którą przegrali "tylko" 1-3. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, kiedy to "kurczaki" zaaplikowały przeciwnikom jeszcze 6 goli, by zwyciężyć pewnie 9-1. Ambitnie poczynają sobie piłkarze Starego Miasta. Ukarani po pierwszej rundzie kompletem walkowerów musieli zaczynać na nowo zdobywać ligowe punkty. Teraz już są na 8. miejscu, a jeszcze mogą awansować.
   Znowu dały o sobie znać nerwy, kilku zawodników zostało ukaranych czerwonymi kartkami. W gronie "wykartkowanych" znalazł się nawet wyjątkowo ostatnio porywczy wiceburmistrz Krzysztof Bigaj. Czerwone kartki ujrzeli ponadto Marek Gałek z LKS-u Jasień i Jan Chrabąszcz z Pol-Packu.
   Wyniki:
   Grupa A - FC Sprzedam Mecz - Sabotage 1-8, Urząd Miejski - Małopolska Wytwórnia Maszyn 1-5, Iskra Szczepanów - Starostwo & Straż 4-12, J.B. - Pol-Pack 7-7, Piranie - Gang Olsena 3-6.
   Tabela: 1. J.B. 31 pkt., 2. Starostwo & Straż 29 pkt., 3. Gang Olsena 28 pkt., 4. Pol-Pack 22 pkt., 5. Piranie 20 pkt., 6. Sabotage 13 pkt., 7. Iskra Szczepanów 12 pkt., 8. Małopolska Wytwórnia Maszyn 9 pkt., 9. Urząd Miejski 5 pkt., 10. FC Sprzedam Mecz 4 pkt.
   Grupa B - LKS Jasień - Victoria 2-4, Swallows Poręba Spytkowska - Harnasie 5-3, Osiedle Stare Miasto - Policja 8-3, Imex - Browar Okocim 9-1, No Name - Dyskoteka Akropol (mecz przełożony).
   Tabela: 1. Imex 36 pkt., 2. No Name 27 pkt., 3. Dyskoteka Akropol 24 pkt., 4. Browar Okocim 21 pkt., 5. Victoria 19 pkt., 6. LKS Jasień 18 pkt., 7. Swallows Poręba Spytkowska 14 pkt., 8. Osiedle Stare Miasto 7 pkt., 9. Harnasie 6 pkt., 10. Policja 3 pkt. (Walp)