Zgodne wygrane drużyn liderów

ZK
PIŁKARSKA I LIGA JUNIORÓW. W tej kolejce prowadzący duet Poroniec i KS Zakopane solidarnie wygrał swoje mecze i nadal są na czele tabeli z bezpieczną przewagą punktową nad resztą stawki.

Wyżej należy ocenić zwycięstwo Zakopanego, bo odniesione na trudnym terenie w Maniowach. Lider Poroniec okropnie męczył się na swoim boisku z Orkanem.
W dole tabeli też praktycznie nic się nie zmieniło. Drużyny zagrożone spadkiem albo przegrały swoje mecze: Orkan z Porońcem, Szaflary z Przełęczą, Sokolica z Turbaczem, albo zremisowały: Szarotka z Białymi. Dla drużyny z Białego Dunajca remis 2-2 oznacza tylko stratę punktów.
WYNIKI
Poroniec Poronin - Orkan Raba Wyżna 3-1 (2-1)
Bramki: K. Łukaszczyk 14 karny, 42, Rzadkosz 90 - Siwek 4. Sędziował Marcin Tesarski z Kościeliska.
Poroniec: Stachoń - J. Stasik, Michał Pawlikowski Bulcyk, J. Gutt, Cetera (15 Okręglak), Cudzich, Kliś, Rzadkosz, Denić, M. Grela (46 Zabrzewski), K. Łukaszczyk.
Orkan: P. Chorąży - Chrobak, Woźniak, Szlachtowski, Siwek, Kurańda, Lenart, Wierzba, Rapacz, Dudor, Rzeszutko.
Lider z Poronina wygrał, ale swoją postawą nie zachwycił. Już w 4 min błąd popełnił zazwyczaj dobrze spisujący się bramkarz Dawid Stachoń. Po dośrodkowaniu z prawej strony wypuścił futbolówkę z rąk, a w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Siwek i wpakował piłkę do siatki. Po 10 minutach był już remis. Szarżującego w polu karnym Rzadkosza nieprzepisowo zatrzymał Chrobak. Podyktowany rzut karny na bramkę zamienił K. Łukaszczyk. W 42 min gospodarze przeprowadzili dobrą akcję, po której zdobyli bramkę. Marcin Grela zagrał do środka do Stasika, ten natychmiast prostopadłym podaniem uruchomił Łukaszczyka, a napastnik Porońca posłał piłkę do siatki obok wychodzącego bramkarza.
Po zmianie stron przewagę miał Poroniec, ale jego piłkarze marnowali okazje. Mogło to lidera kosztować stratę punktów, bo juniorzy z Raby Wyżnej, po kontrach stwarzali dogodne sytuacje. Najlepszą zmarnował Dudor, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę daleko od bramki.
Ostatecznie kropkę nad "i" postawił Rzadkosz w 90 min. Po otrzymaniu piłki w polu karnym ograł obrońcę i strzelił w bliższy róg.
LKS Szaflary - Przełęcz Łopuszna 2-4 (0-1)
Bramki: Pawlikowski 82, Kurańda - D. Chmielak 28, 56, Hołyst 71, 75. Sędziował Bogusław Babicz z Załucznego. Żółte kartki: A. Chmielak, Buła.
Szaflary: Cisoń - Janik, Ł. Szulc, A. Szulc, A. Szulc, Michał Pawlikowski, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, Rabiasz, M. Wąsik.
Przełęcz: Kolasa - Gil, Kamoń (70 Kasprzak), Chowaniec, A. Chmielak, Klamerus, D. Chmielak, Hołyst, Galarowicz, Buła, Hornik.
Gdy Dawid Chmielak zdobył dla Przełęczy prowadzenie, juniorzy Szaflar jakby zrezygnowali. Kolejne bramki zdobywali goście. Dopiero w końcówce spotkania gospodarze zerwali się do ataków i w odstępie 3 minut zdobyli dwie bramki. Na wyrównanie było już zbyt mało czasu.
Lubań Maniowy - KS Zakopane 2-3 (1-2)
Bramki: Sral 27, Firek 70 - Bukowski 32, 37, T. Gut 61. Sędziował Bogusław Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej. Żółte kartki: Wrocławiak - Leks, Lampa, Marusarz, Mazalon, Bukowski, W. Gut.
Lubań: Sikora - Węgrzyniak (77 Słodyczka), Wrocławiak (66 Zawada), Gorlicki, Firek, Hołyst, Kobylarczyk, Bibro (64 Zatłokiewicz), Sral, Sikora, Hołyst.
Zakopane: D. Paszuda - Mrowca, Sawina, Fąfrowicz (46 Marusarz), Lampa, Bukowski, Leks, Drabik, T. Gut (68 Mazalon), Kaleciak, W. Gut.
Mimo przewagi gości to gospodarze stanęli przed olbrzymią szansą na objecie prowadzenia. Podyktowanego w 11 min rzutu karnego nie wykorzystał jednak Kobylarczyk. W końcu jednak Lubań zdobył prowadzenie, po strzale głową w 27 min Srala. Pięć minut później Bukowski najpierw wyrównał, a później dał swojemu zespołowi prowadzenie. W obu przypadkach wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy, jakie powstało po rzutach wolnych.
Goście podwyższyli w 61 min, kiedy to Władysław Gut dokładnie podał do Tomasza Guta, który ograł obrońcę i celnym strzałem sprzed linii pola karnego pokonał Sikorę. Ale druga połowa to walka Lubania o zmianę wyniku. W 70 min padła kontaktowa bramka Firka, a do remisu miejscowi nie doprowadzili.
Sokolica Krościenko - Turbacz Mszana Dolna 0-4 (0-1)
Bramki: Koral 25, 67, Potaczek 54, Jamróz 78. Sędziował Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec.
Sokolica: Zachwieja - Bublik, Czerwiec, A. Bobak, Adamczyk, Jaszek, M. Bobak (38 Jawor), Czubiak, Topolski, Zawalski (30 Jurkiewicz), Jankowski.
Turbacz: Szaredko - Nowak, Szura, Farganus, Jamróz, Potaczek, M. Grzesiak, Koral, Żak (76 Sopata), Skwarczek (40 Wacławik), P. Grzesik (76 Kurek).
Znacznie młodsi juniorzy Sokolicy tylko w pierwszych 45 minutach dotrzymywali kroku rywalom. Jawor nawet mógł zdobyć dla miejscowych prowadzenie, ale nie opanował piłki w sytuacji sam na sam. Po zmianie stron przewaga gości była już bardzo znacząca, podkreślona kolejnymi trzema bramkami.
Jordan Jordanów - Wiatr Ludźmierz 0-4 (0-1)
Bramki: Luberda 16, Borkowski 62, A. Cebulski 62, 75. Sędziował Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki: Siepak - S. Maciaś, Borkowski.
Jordan: Kramarz - P. Luberda, Ferek, Rączka, D. Czubin, Filipek, Janowski, Pietrzak, Firek, Proszek, S. Wróbel.
Wiatr: D. Maciaś - Kopeć, S. Maciaś, Figas, Kubowicz, A. Cebulski, Ulman, Borkowski, Strama, P. Luberda, M. Zubek.
Prowadzenie wprawdzie goście uzyskali w dość przypadkowych okolicznościach, ale juniorzy Jordana nie potrafili odpowiedzieć na to wydarzenie. Nawet rzut karny przyznany gospodarzom w 55 min został przez Pietrzaka zmarnowany. Chcąc za wszelką cenę wyrównać, miejscowi rzucili się do ataków, zapominając przy tym o obronie. W tej sytuacji goście kontrowali i w trzech przypadkach wykorzystali sytuacje sam na sam.
Szarotka Nowy Targ - Biali Biały Dunajec 2-2 (0-2)
Bramki: Twardosz 65, 78 - Bafia 10, Marduła 38. Sędziował Roman Baran z Witowa. Żółte kartki: Staszel - Pluta, Skupień, Łukaszczyk, Marduła.
Szarotka: A. Sulka - Szal (46 Romanowski), Cięciel, Zięba, Staszel (60 Podkanowicz), J. Wąsik, Twardosz, Targosz, Bierówka, Dudek, Bierówka.
Biali: Bużek - Smajdor, Pluta, Bafia, Rzadkosz, Łukaszczyk, Karpiel, Skupień, Łużyński (7 Gąsienica), Marduła, Dańko.
Juniorzy Białych nie wykorzystali szansy na pokonanie outsidera, mimo prowadzenia do przerwy 2-0 i kilku wyśmienitych okazji do podwyższenia rezultatu. W II połowie Twardosz dwoma precyzyjnymi uderzeniami doprowadził do remisu. Za pierwszym razem był to strzał z 18 metrów w "okienko" bramki. Drugi gol padł po uderzeniu z 12 metrów po wcześniejszym wymanewrowaniu obrońców.
1. Poroniec 14 37 62-22
2. KS Zakopane 14 34 39-16
3. Wiatr 14 29 44-26
4. Jordan 14 24 39-24
5. Lubań 14 19 23-21
6. Przełęcz 14 21 36-28
7. Turbacz 14 21 34-28
8. Orkan 14 15 25-31