Zmiana organizacji ruchu przy nekropoliach w powiecie oświęcimskim. Nie jeździmy na pamięć

Monika Pawłowska
Zmiany w poruszaniu się samochodów obowiązują m.in. w rejonie cmentarza parafialnego w Oświęcimiu
Zmiany w poruszaniu się samochodów obowiązują m.in. w rejonie cmentarza parafialnego w Oświęcimiu Monika Pawłowska
Udostępnij:
Od środy 31 października do soboty 3 listopada, przy oświęcimskich nekropoliach zmieniła się organizacja ruchu. Drodzy kierowcy nie jeździmy na pamięć.

W rejonie cmentarza parafialnego obowiązuje zakaz skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Piłsudskiego oraz skrętu w lewo i w prawo z ul. Dąbrowskiego w ul. Chopina, do której dojazd poprowadzono objazdem.
Dodatkowo na wyjeździe z drogi przy cmentarzu parafialnym na ul. Dąbrowskiego nakazany jest skręt w prawo.

Z kolei w rejonie cmentarza komunalnego w Oświęcimiu, zmiany uwzględniają czasową organizację ruchu, wprowadzoną w związku z trwającą przebudową odcinka ul. Wysokie Brzegi. Wokół cmentarza ruch odbywa się jednokierunkowo. Są dwa wjazdy w kierunku nekropolii: jeden z ul. Żeromskiego pierwszym odcinkiem ul. Norwida oraz drugi z ul. Dąbrowskiego drugim odcinkiem ul. Norwida, a następnie wspólny ruch w jednym kierunku ulicą Norwida do ul. Wiklinowej. Ulicą Wiklinową, drogą bez nazwy do ul. Wysokie Brzegi oraz ulicą Wysokie Brzegi w prawo ruch jednokierunkowy poprowadzono do drogi wojewódzkiej 933.
Wjazd w ul. Dąbrowskiego w drogę wewnętrzną bez nazwy łączącą się z ul. Norwida został czasowo zamknięty.
Plac targowy 1 listopada będzie wykorzystywany jako parking.

Również w Kętach i Bielanach zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach 1 i 2 listopada.
W Kętach ruch pojazdów odbywać się będzie ul. św. Jana Kantego w kierunku od centrum miasta do al. Jana Pawła II. Na ul. św. Jana Kantego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Ogrodowej do al. Jana Pawła II, z możliwością jednostronnego parkowania.
Kierowcy opuszczający parking przy cmentarzu kierowani będą z parkingu ul. Szpitalną w prawo w ul. św. Jana Kantego do al. Jana Pawła II. Do cmentarza będzie można też dojechać łącznikiem od ul. Adama Mickiewicza do ul. św. Jana Kantego, przy czym wyjazd możliwy będzie tylko w kierunku al. Jana Pawła II.

Główny dojazd do cmentarza w Bielanach odbywać się będzie od strony Pl. Św. Macieja, ulicą Beskidzką do ul. Plebańskiej. Na tym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z możliwością jednostronnego parkowania.
Wyjazd z parkingu przy cmentarzu możliwy będzie ul. Plebańską tylko w kierunku ul. Kęckiej (droga wojewódzka nr 948). Na ul. Plebańskiej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od ul. Beskidzkiej do drogi wojewódzkiej oraz w drugim kierunku na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Solnej z możliwością jednostronnego parkowania pojazdów.

Policja apeluje o ostrożną jazdę, zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz poleceń kierujących ruchem.

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Jawiszowic posprzątali część grobów. W piątek odwiedzą zmarłych druhów

Wszystkich Świętych 2018 na nekropoliach powiatu oświęcimskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Zmiana organizacji ruchu przy nekropoliach w powiecie oświęcimskim. Nie jeździmy na pamięć - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie