Gomólski zdobył złoto

ŻUŻEL. Występujący w reprezentacji Polski zawodnik Azotów Tauronu Tarnów Kacper Gomólski w sobotę w niemieckim Landshut, wraz z kolegami z zespołu, wywalczył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Zawody w Landshut zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Polski, która zdobyła 48 pkt i wyprzedziła Duńczyków (41 pkt). Tylko te dwa zespoły liczyły się w walce o zwycięstwo w zawodach. Trzecie miejsce zajął zespół Ukrainy (19 pkt), natomiast czwarte gospodarze imprezy - Niemcy (11 pkt).

W zespole polskim wystąpił junior "Jaskółek" Kacper Gomólski, który zdobył w turnieju 7 pkt (2, 2, 3, -, -). Tarnowianin rozpoczął zawody od porażki z Duńczykiem Mikkelem B. Jensenem, w drugiej serii startów przegrał z kolei z innym Skandynawem Mikkelem Michelsenem. Pierwsze zwycięstwo w turnieju zawodnik "Jaskółek" odniósł dopiero w 11. biegu, w którym przyjechał na metę przed reprezentantem Danii Nicklasem Porsingiem, Ukraińcem Stanisławem Mielniczukiem i Niemcem Marcelem Helferem. W dwóch ostatnich seriach startów tarnowianina zastąpił natomiast rezerwowy Przemysław Pawlicki.

Pozostałe punkty dla zespołu polskiego wywalczyli Tobiasz Musielak (10 pkt), Piotr Pawlicki (14 pkt), Łukasz Sówka (4 pkt) i Przemysław Pawlicki (13 pkt). O sile reprezentacji Polski decydowali więc juniorzy Unii Leszno Musielak i bracia Pawliccy, którzy razem zdobyli aż 37 punktów. Należy jednak podkreślić, że Gomólski wystąpił tylko w trzech wyścigach, gdyby dostał szansę startu w dwóch ostatnich seriach, jego dorobek punktowy z pewnością byłby większy.

We wrześniu Gomólski będzie miał szansę na wywalczenie trzech tytułów mistrza Polski juniorów, wystąpi bowiem w finałach: drużynowym (w Gdańsku), indywidualnym (w Bydgoszczy) i par (w Gnieźnie).