Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lista kandydatur zakwalifikowanych do II etapu plebiscytu

Redakcja

1. Fundacja Wspólnota Nadziei - SMS o treści MLPSDP.1

Prowadzona i rozwijana przez działającą od 1998 roku Fundację Wspólnota Nadziei - Farma Życia to specjalistyczny ośrodek pobytu stałego, pracy, terapii, rehabilitacji i aktywizacji zawodowej, (będący jednocześnie 7 ha ekologicznym gospodarstwem rolno-sadowniczym) położony we wsi Więckowice koło Krakowa, oferujący nowoczesny i kompleksowy system wsparcia dorosłym osobom z autyzmem. Farma Życia to Dom Pomocy Społecznej, Dzienne Centrum Aktywności (z którego obecnie stale korzysta ponad 40 osób), poradnia NZOZ Autyzm, gospodarstwo, centrum rekreacji plenerowej, instytucja szkoleniowa oraz ośrodek rzecznictwa.
Misją Fundacji jest właśnie tak kompleksowo rozumiana  budowa systemu wsparcia dla osób z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz dla ich rodzin.
Wsparcie to polega na zapewnieniu warunków do najpełniejszego rozwoju z wykorzystaniem indywidualnego potencjału osób z autyzmem, umożliwieniu samorealizacji i maksymalnego usamodzielnienia, doprowadzeniu do społecznego i zawodowego włączenia, uzyskaniu poczucia własnej wartości i dobrostanu. Chcemy dać szanse i warunki rozwoju dla odrzuconych osób z autyzmem, które nie znajdują miejsca w istniejących często archaicznych strukturach pomocowych naszego kraju.
W Polsce brak jest specjalistycznych ośrodków oferujących dorosłym osobom z autyzmem możliwość zamieszkania i pracy. Farma Życia próbuje wypełnić tą dotkliwą lukę, będąc jednocześnie próbą stworzenia rozwiązań modelowych zawierających możliwość multiplikacji i elastycznego dostosowywania do potrzeb lokalnych i instytucjonalnych. Uważamy, że zapewnienie godziwych warunków rozwoju dorosłych osób z autyzmem to nasz obowiązek, ale i radość z wspólnego tworzenia przyszłości.
www.farma.org.pl

2. Krakowska Spółdzielnia Niewidomych „SANEL”  - SMS o treści MLPSDP.2

powstała w 1952 roku. Firma specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu szczotek: do zębów, do rąk, do ciała, gospodarczych oraz artykułów kosmetycznych i sanitarnych. Proponowane w ofercie artykuły, podążają za aktualnymi trendami wzornictwa i kolorystyki. Wiele z tych produktów to wyroby wykonane ręcznie przez osoby niewidome, z wykorzystaniem ekologicznych surowców, w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego i w 100% podlegające utylizacji / np. seria eko sanel/.
Drugą gałęzią działalności są profesjonalne usługi elektrotechniczne i narzędziowe oraz produkcja i regeneracja szczotek przemysłowych.  SANEL łączy 60-letnią tradycję i doświadczenie z nowoczesnością – produkcja odbywa się z zastosowaniem najnowszych technologii i wysokowydajnych maszyn.  W swojej strategii działania Krakowska Spółdzielnia Niewidomych stawia na przestrzeganie zasad konkurencyjności i rozwój – pielęgnuje współpracę z dotychczasowymi kontrahentami oraz stale poszukuje nowych, również za granicą. KSN Sanel posiada status Zakładu Pracy Chronionej i przywiązuje dużą wagę do Polityki Społecznej Odpowiedzialności. Misją społeczną Spółdzielni jest zapewnienie godnych warunków pracy osobom niewidomym i słabo widzącym oraz właściwe funkcjonowanie w środowisku pracy i w społeczeństwie. Kupując produkty Sanel wspomagasz rehabilitację i rozwój zawodowy osób niewidomych.
www.sanel.pl

3. Laboratorium Cogito Sp. z o.o. - SMS o treści MLPSDP.3

zostało powołane, jako laboratorium badawcze modelowego przedsiębiorstwa społecznego dla osób chorujących psychicznie, inicjujące także programy szkoleniowo- stażowe dla beneficjentów oraz programy na rzecz edukacji społecznej, której celem jest ograniczenie procesu naznaczania społecznego chorujących psychicznie w miejscu pracy. Projekt „LC” jest kontynuacją projektu Firmy społecznej, która poza typową działalnością hotelarską, gastronomiczną oraz cateringową prowadzoną w warunkach gospodarki rynkowej będzie umożliwiać szkolenie i praktykę oraz zatrudnianie osób chorujących psychicznie wykluczonych z rynku pracy. Zatrudniamy obecnie 21 pracowników, w tym 16 osób niepełnosprawnych.
Firma dzięki współpracy z  Małopolskim Urzędem Wojewódzkim realizuje swoje działania w Ośrodku Recepcyjno Szkoleniowym Zielony Dół ul. Zielony Dół 4 w Krakowie na Woli Justowskiej.   Prowadzona jest działalność hotelarska, dostępnych dla Gości jest 11 pokoi hotelowych o standardzie zbliżonym do pensjonatu 3 gwiazdkowego – mających do dyspozycji  31 komfortowych miejsc sypialnych.
Działalność szkoleniowa  prowadzona przez  naszą firmę, a także przez inne podmioty korzystające z wynajmu. Dla organizowania szkoleń i konferencji dostępne są: 3 sale konferencyjno – warsztatowe o powierzchniach 96, 76 oraz 30 metrów2- mogących odpowiednio pomieścić 150 – 60- 30 uczestników w układzie kinowym oraz 100- 40- 20 Gości w układzie bankietowym.
Działalność gastronomiczna dla hotelu i cateringowa. Zaplecze kuchni i pomieszczeń gospodarczych, które mogą przygotować codziennie około 300 posiłków głównych (obiad, lunch) oraz posiłki w zakresie pełnego wyżywienia grup (śniadania i kolacje) oraz dania cateringowe dostarczane do Klientów (obsługa konferencji, szkoleń, spotkań okolicznościowych u Klienta).
www.zielonydol.pl

4. Przedsiębiorstwo Społeczne „Ognisko” - SMS o treści MLPSDP.4

zostało założone w maju 2007 roku jako wydzielona na zewnątrz działalność gospodarcza Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Jesteśmy firmą działającą w warunkach wolnorynkowej konkurencji, której celem jest zapewnienie miejsc pracy osobom, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą podjąć pracy na otwartym rynku. Godzimy wymagania rynku z potrzebą dostarczenia niepełnosprawnym pracownikom tyle ochrony, ile potrzebują. Dajemy im tyle wsparcia ile jest konieczne oraz tyle samodzielności ile możliwe. Obserwujemy Ich rozwój w roli pracowniczej, dzięki któremu stają się coraz bardziej życiowo niezależni i samowystarczalni. Korzenie firmy tkwią w naszej głębokiej wierze w zdolność osób niepełnosprawnych do trwałej pracy zarobkowej, w której mogą one rozwijać się i spełniać jako produktywni i w pełni dorośli członkowie społeczeństwa. W swojej bieżącej działalności Spółka oferuje usługi porządkowe oraz gastronomiczne w formie bufetu oraz cateringu i prowadzi sprzedaż ceramiki. Nieustannie poszukujemy nowych dróg rozwoju.
www.ognisko.net.pl

5. Spółdzielnia Socjalna „Opoka”  - SMS o treści MLPSDP.5

to wielobranżowe przedsiębiorstwo społeczne działające od 2009 roku. Jest pierwszą spółdzielnią socjalną w Polsce, którą założyły dwa podmioty prawne: Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz” z Kolbarku i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Kluczy. Jest również pierwszą spółdzielnią w Polsce, która od 15 czerwca 2012 r. prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej w Chechle dla osób niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Pracownicy ZAZ przygotowują dania do nowo otwartej Restauracji „Opoka” w Kluczach, serwującej smaczną i domową kuchnię. Główny profil działalności to usługi cateringowe i gastronomiczne, jednak niemniej próbuje się rozwijać w świadczeniu usług opiekuńczych dla osób starszych i niepełnosprawnych, szkoleniowych, budowlanych. „Opoce” można zlecić również kompleksową organizację wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych i biznesowych. Jest organizatorem prawie 100 wizyt studyjnych z całego kraju, gdzie pokazuje „dobre praktyki” w dziedzinie ekonomii społecznej i wsparcia osób wykluczonych: niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych. Cały wypracowany zysk jest corocznie przekazywany na cele reintegracji społecznej i zawodowej. Pionierskość wszechstronnych działań „Opoki”  została doceniona i uhonorowana prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami.
www.opokas.pl

6. Spółdzielnia Socjalna „ZDROJOWIANKA” - SMS o treści MLPSDP.6

jest podmiotem ekonomii społecznej, który w  marcu 2010 r. utworzyło 6 osób bezrobotnych z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój i Rytro, gdzie stopa bezrobocia była wówczas najwyższa w powiecie nowosądeckim. Jest pierwszą i jak dotąd jedyną  w powiecie nowosądeckim spółdzielnią socjalną. „Zdrojowianka” prowadzi działalność gospodarczą, wynikającą z kwalifikacji i doświadczeń zawodowych jej członków. Oferuje profesjonalną opiekę senioralną i nad dziećmi, catering,  usługi porządkowe w obiektach i domach prywatnych oraz prace wokół budynków. Uznanie w lokalnym środowisku Zdrojowianka zyskała za  małą gastronomię i domową kuchnię w tym tradycyjne dania regionalne. Nasze pierogi łemkowskie  w sierpniu 2012 uzyskały nagrodę w konkursie na produkt regionalny. Realizując projekty na rzecz lokalnej społeczności, podejmujemy współpracę z samorządem lokalnym i okolicznymi przedsiębiorcami, szkołami, zakładami pracy.  Spółdzielnię tworzą głównie kobiety w wieku od 22 do 63 lat, które wspierają się wzajemnie nie tylko w Pracy, ale także w różnych sytuacjach życiowych. Na co dzień przyświeca nam myśl, że „ jesteśmy podmiotem ekonomii społecznej, a w naszej działalności najważniejszy jest człowiek”.
www.zdrojowianka.pl

7. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Gorliczanin” - SMS o treści MLPSDP.7

powstała w 2006 r. Jest najstarszą działającą spółdzielnią socjalną w województwie małopolskim oraz jedyną w powiecie gorlickim.
Wykonuje prace porządkowe, remontowo – budowlane oraz pielęgnacje terenów zieleni. Od 2007r. rozpoczęła działalność szkoleniową. Dwuosobowy Zarząd spółdzielni osobiście prowadzi szkolenia i doradztwa. Są to głównie treningi interpersonalne oraz zagadnienia dotyczące ekonomii społecznej i zakładanie i działalność spółdzielni socjalnych.
„Gorliczanin” realizuje w chwili obecnej projekt z pożytku publicznego, których ostatecznymi beneficjentami są osoby niepełnosprawne.
www.gorliczanin.gorlice.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski