Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza Myślenicki Budżet Obywatelski. Gmina czeka na pomysły mieszkańców

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Ogólnodostępne boisko obok stadionu LKS Orzeł powstało ze środków Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego
Ogólnodostępne boisko obok stadionu LKS Orzeł powstało ze środków Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego Fot. Gmina Myślenice
Od piątku (14 maja) będzie można zgłaszać pomysły do Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice, który powrócił po rocznej przerwie. Spośród zgłoszonych zadań w głosowaniu, które odbędzie się po wakacjach mieszkańcy wybiorą te, które trafią do realizacji. Pula budżetu wynosi w tym roku ponad 1 mln zł.

FLESZ - W restauracji zapłacimy więcej

876 200 zł zostanie przeznaczone na zadania miejskie (w dwóch miejskich okręgach) i sołeckie, a ponadto jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji będzie też 200 tys. zł za które zostanie zrealizowany projekt ogólnomiejski.

Swoje pomysły mieszkańcy gminy (którzy ukończyli 16 lat) mogą składać za pomocą elektronicznej platformy (www.bo.myslenice.pl) przez najbliższe dwa tygodnie (do 27 maja).

Mogą one zakładać zrealizowanie inwestycji, z której będą korzystać mieszkańcy albo wydarzenia (o charakterze np. prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym) adresowanego do społeczności danego okręgu/sołectwa.

Do swojego pomysłu trzeba przekonać co najmniej 20 osób z okręgu/sołectwa, którego ono dotyczy. Listę poparcia z ich podpisami należy przesłać w formie skanu, ale również dostarczyć jej oryginał przynosząc na Dziennik Podawczy Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach lub wysyłając pocztą na adres UMiG.

Następnym etapem, po 27 maja będzie weryfikacja zgłoszonych zadań pod kątem formalnym i merytorycznym. Będzie ona trwała do końca sierpnia, a najpóźniej 3 września zostanie opublikowana lista zadań, które trafią pod głosowanie. To ostatnie będzie możliwe zarówno drogą elektroniczną jak i tradycyjną (na papierze), a jego wyniki poznamy pod koniec września.
Na zrealizowanie zwycięskich zadań gmina będzie miała cały 2022 rok.

Budżet Obywatelski to najlepsze narzędzie dla mieszkańców, by mieć realny wpływ na inwestycje w swoim najbliższym otoczeniu. W tym roku znów zwiększyliśmy kwotę w przeliczeniu na każdego mieszkańca, co jednocześnie zwiększy możliwości inwestycyjne i pozwoli na realizację lepszych pomysłów mieszkańców

- mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Do tej pory w gminie zrealizowano 59 zadań zgłoszonych i wybranych podczas poprzednich edycji Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie cztery są jeszcze w trakcie realizacji. W ramach jednego z nich została dokończona budowa ogólnodostępnego boiska przy stadionie LKS Orzeł.

Jedno (wybrane w I edycji w 2017 roku!) przeniesiono na kolejny rok budżetowy. Chodzi o zagospodarowania placu i stworzenie Lokalnego Centrum Integracji i Odpoczynku obok Domu Ludowego na Górnym Przedmieściu w Myślenicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski