18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła to ludzie

Redakcja
- Dlaczego lubimy określone miejsca czy krajobraz? Dlaczego lubimy Kraków czy politechnikę? Dlatego, że w tych miejscach spotkaliśmy ludzi, u których się uczyliśmy, z którymi pracowaliśmy, z którymi mieliśmy okazję zaprzyjaźnić się.

Dlaczego lubię moją uczelnię

- mówi prof. Krzysztof Knapik, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska

W Politechnice Krakowskiej pracuję ponad 40 lat, jestem jej absolwentem. Politechnika mogła się szczycić wieloma znakomitymi osobistościami. Można by wymienić wiele nazwisk, ale ograniczę się do kilku. Z politechniką był związany prof. Wiktor Boniecki, całe życie poświęcił uczelni prof. Roman Ciesielski czy mój nauczyciel i przyjaciel prof. Artur Wieczysty. Wymieniam nazwiska profesorów Bonieckiego i Ciesielskiego, aby zaznaczyć, iż byli oni związani także z moim wydziałem - Wydziałem Inżynierii Środowiska. Zaś prof. Wieczysty był dziekanem wydziału 12 lat.
Wydział Inżynierii Środowiska wyrósł z Wydziału Budownictwa Lądowego. W ten sposób może się szczycić ponad 60-letnią historią. Posiada pełne prawa akademickie: może doktoryzować, habilitować i wnioskować o nadanie tytułu profesora.
Przede wszystkim jednak trzeba powiedzieć o problemach, którymi się zajmujemy. A jest to tematyka bardzo ważna i nadzwyczaj szeroka - obejmuje problemy związane z kompleksową ochroną przeciwpowodziową, badaniem przydatności terenów przeznaczonych dla inwestycji drogowych i komunalnych, rozwiązywaniem zagadnień z zakresu zaopatrzenia w wodę, a także usuwaniem i oczyszczaniem ścieków. Rozwiązujemy też problemy związane z wytwarzaniem ciepła za pomocą nowoczesnych technik fluidalnych (prowadzących do skuteczniejszego spalania różnych materiałów, co przynosi mniejsze zanieczyszczenie środowiska), możliwością wykorzystania energii słonecznej i w ogóle technik proekologicznych.
Absolwenci naszego wydziału mogą uzyskać tzw. uprawnienia budowlano-instalacyjne (sieci: wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, ciepłownicze) oraz uprawnienia ogólnobudowlane. Mają też możliwość ubiegania się o uprawnienia hydrologiczne, umożliwiające ocenę i zakres wykorzystania zasobów rzek i potoków. Wszystkich zainteresowanych rozwojem cywilizacyjnym, a jednocześnie pamiętających o zachowaniu walorów środowiska naturalnego zapraszam na Wydział Inżynierii Środowiska naszej politechniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski