UKS AGRA Olesno nadal z szansami na pierwszą szóstkę

STM
TENIS STOŁOWY. Po świąteczno-noworocznej przerwie wznowione zostały rozgrywki o mistrzostwo drugiej ligi tenisa stołowego mężczyzn.

W spotkaniu dziewiątej kolejki, UKS AGRA Olesno zmierzył się we własnej hali z UKS Polfin Ogrodzenia BIZ Oświęcim. Pojedynek ten rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. Na pierwszym stole Adam Kieroński wygrał bowiem 3-0 z Ryszardem Sarną, natomiast na drugim stole Tomasz Łabędź, po pięciosetowym pojedynku, zwyciężył Wojciecha Grzegorzewskiego. Równie zacięte jak ten ostatni pojedynek były kolejne dwie gry singlowe; Krzysztof Furtak wygrał 3-2 z Rafałem Długajem (I stół), a Radosław Łączyński w takich samych rozmiarach uległ Robertowi Świrkowi (II stół). Podziałem punktów zakończyły się także pojedynki deblowe - para Kieroński - Łabędź zwyciężyła 3-0 duet Długaj - Sarna, natomiast Furtak i Łączyński przegrali 1-3 z Grzegorzewskim i Świrkiem. Następnie Kieroński nie sprostał jednak Długajowi (przegrywając 2-3 mimo prowadzenia 2-0), a Łabędź uległ 0-3 Świrkowi i tym samym goście doprowadzili do remisu 4-4. Ostatnie tego dnia słowo należało jednak do gospodarzy; Furtak bez straty seta zwyciężył Sarnę, a Łączyński, po pięciosetowym pojedynku, udowodnił wyższość nad Grzegorzewskim. Tym samym zawodnicy z Olesna cieszyć mogli się z trzeciego w tym sezonie zwycięstwa, które przedłuża ich nadzieje na awans do czołowej szóstki.
UKS AGRA Olesno - UKS Polfin Ogrodzenia BIZ Oświęcim 6-4. UKS AGRA: Krzysztof Furtak 2, Adam Kieroński 1.5, Tomasz Łabędź 1.5, Radosław Łączyński 1.
W pozostałych meczach: PKS Kolping II Jarosław - UKS Płomień Gold Drop Limanowa 4-6, Strzelec Frysztak - Nurt POSiR Przemyśl 6-4, MKS TS Reg Benz Mielec - MKS KSOS Kraków 5-5. Spotkania: Spektrum Słopnice - Brzostowianka Brzostek i STS OSP Koziniec - Gorce Nowy Targ zostały przełożone.
1. Strzelec 9 17 67-23
2. Płomień 9 16 71-19
3. Kolping II 9 13 52-38
4. Spektrum 8 10 47-33
5. Nurt 9 9 46-44
6. Gorce 8 9 38-42
7. Reg Benz 9 9 38-52
8. UKS AGRA 9 8 39-51