W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Anna Kaczmarz

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

Rada Dzielnicy I Stare Miasto objęła honorowym patronatem i jest współorganizatorem promocji akcji „Stojaki na rowery inspirowane pismem Stanisława Wyspiańskiego”. Radni z „jedynki” podjęli uchwałę w tej sprawie podczas niedawnej sesji Rady Dzielnicy I Stare Miasto. O współpracę i patronat zwróciło się Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Akcja realizowana jest w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i polega na montażu dziewięciu stojaków - swoistych rzeźb przestrzennych - w pobliżu instytucji kultury. Jeden ze stojaków będzie ustawiony w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Etnograficznego, przy północnej pierzei ratusza kazimierskiego.
(TYM)

Grzegórzki

Prezydent Krakowa ogłosił wyłożenie do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Grzegórzki - Rejon ulicy Skrzatów”. Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją udostępniony zostanie do wglądu w dniach od 3 kwietnia do 5 maja 2017 r. (z wyjątkiem: sobót, niedziel i świąt) w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa (ul. Sarego 4) w godzinach pracy biura.

Ponadto projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony zostanie także na stronie internetowej: www.bip.krakow.pl
(TYM)

Prądnik Czerwony

Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada zaprasza 1 kwietnia, w sobotę na rodzinne spotkanie z grami tradycyjnymi. Impreza odbędzie się pod hasłem „Rodzina wchodzi do gry” i potrwa w godzinach od 11 do 13.
(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Prądnik Biały

Rada Dzielnicy IV złożyła wniosek do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Wybickiego w taki sposób, aby nie dochodziło do zagrożenia dla pieszych na skrzyżowaniach ulicy Wybickiego z Rusznikarską oraz Krowoderskich Zuchów. Radni proponują, aby na skrzyżowaniu wybudować wyspę wyłączoną z ruchu. Drugie rozwiązanie to zwężenie ulicy Wybickiego do jednego pasa w każdym kierunku na wysokości przejść dla pieszych. Trzecia propozycja radnych dotyczy montażu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.
(AM)

Prądnik Biały

W tym tygodniu zaplanowano ostatnie już spotkania z mieszkańcami dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2017 w dzielnicy IV. Odbędą się one w siedzibie „czwórki” przy ul. Białoprądnickiej 3, pierwsze już dziś w godz. 17-18.30, a drugie - 30 marca (czwartek) w godz. 16.30-18.30.
(MM)

Krowodrza

Rada Dzielnicy V wystąpiła z wnioskiem o rekultywację zieleńca (zasadzenie drzewa oraz krzewów) przy ul. Nowowiejskiej, w miejscu po zlikwidowanym kiosku LOTTO. Jak podkreślają radni w uzasadnieniu, tworzenie zieleńców jest skutecznym działaniem zmniejszającym smog w mieście.
(MM)

Zwierzyniec

Firma Tauron informuje, że 31 marca (piątek) nastąpi planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej przy ul. Na Wierzchowinach 16, 18, 20, 22, 24 i 26. Prądu nie będzie tutaj w godz. 8-14. Informacje o planowanych wyłączeniach prądu można znaleźć na stronie internetowej www.tauron-dystrybucja.pl.
(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Swoszowice

Rada Dzielnicy X Swoszowice zaprasza na jubileuszowy „5. Bieg Swoszowicki”, który jest dziś jednym z najważniejszych wydarzeń biegowych po południowej stronie Wisły. Jego piąta edycja odbędzie się już 28 maja. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 10 km (”Bieg główny”) oraz na poprowadzonych m.in. parkowymi alejkami trasach o dystansach: 5 km (”Swoszowicka piątka”) i 1,6 km (”Rodzinna mila”). Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów.

W 2016 roku w biegu wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Zapisy na str. www.itmbw.pl
(AG)

Łagiewniki-Borek Fałęcki

Rada Dzielnicy IX zaprasza mieszkańców na XXXVI sesję w dniu 31 marca 2017 r.

W programie m.in. przyjęcie uchwały w spawie ustalenia lokalizacji parku rzecznego Wilga w zakresie budowy amfiteatru, alejek, ścieźek rowerowych, schodów terenowych, parkingu dla rowerów, obiektów małej architektury i oświetlenia z infrastrukturą techniczną wraz ze zmianą zagospodarowania i ukształtowania terenu,
(AG)

Prokocim

Towarzystwo Przyjaciół Prokocimia im. Jerzmanowskich oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego zapraszają mieszkańców Prokocimia do udziału w konkursie Palm Wielkanocnych. Własnoręcznie zrobione palmy należy przynieść na procesję w Niedzielę Palmową w Parku Jerzmanowskich o godz. 12 (wejście od strony MDK).

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach. Szczegóły na str. www.mdkgal.edu. pl
(AG)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257

Nowa Huta

Radni Dzielnicy XVIII wnioskują do władz Krakowa o przystąpienie do sporządzenia nowego planu miejscowego „Wyciąże”. Ma on być aktualizacją obecnego planu miejscowego pod taką samą nazwą, który został uchwalony osiem lat temu. Powodem do zmiany jest fakt, że część terenów objęta planem „Wyciąże” przestała obowiązywać po przyjęciu planów związanych z „Nową Hutą Przyszłości”. Proponowane przez radnych posunięcie pozwoli mieszkańcom m.in. ulicy Wyciąskiej składać wnioski o zamianę gruntów rolnych na budowlane.
(PD)

WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE

Mieszkańcy os. Wadów apelują o zwiększenie kursów autobusów linii 110 (al. Przyjaźni-Węgrzynowice). Pod petycją w tej sprawie podpisało się 136 osób, a postulaty w niej zawarte popiera m.in. dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 78 oraz Samorządowego Przedszkola nr 63. Powodem protestu są zmiany w rozkładach jazdy wprowadzone w lutym br., kiedy uruchomiono nową linię autobusową nr 160. W rezultacie zmniejszono ilość częstotliwość jazdy linii 110 o 14 kursów. Te zmiany najbardziej dają się we znaki mieszkańcom os. Wadów, lokalnym przedsiębiorcom oraz wspomnianym wyżej szkołom. Z wnioskiem do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w tej sprawie planują również się zwrócić radni z Dzielnicy XVII.
(PD)

OS. ZŁOTEJ JESENI

Radni Dzielnicy XVI mają wnioskować do prezydenta Krakowa o budowę nowego ogródka jordanowskiego na działce zielonej przy ul. Łopackiego.

Teren ten został wyłączony spod zabudowy w planie miejscowym „Bieńczyc-Szpital”. Urządzony i monitorowany plac zabaw ma być rozwiązaniem problemy zbyt małej liczby terenów zielonych na os. Złotej Jesieni.
(PD)

Minimalna płaca w górę. Wzrośnie przynajmniej o 184 zł

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie