MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zatrzymani na lotnisku w Balicach. Syryjczyk nielegalnie przekraczał granicę, Polak uciekał z kraju, a Kolumbijczyk był poszukiwany

BCA
Placówka SG Kraków-Balice
Trzech mężczyzn nielegalnie przekraczających granicę zatrzymali strażnicy Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach. Wśród zatrzymanych w weekend na lotnisku był Kolumbijczyk, poszukiwany za udział w grupie przestępczej. Następnie Syryjczyk, który posługiwał się fałszywym dowodem osobistym oraz Polak uciekający przed aresztem śledczym.

Strażnicy graniczni wykazali czujność i profesjonalizm wyszukując wśród pasażerów osoby, które nie powinny przekroczyć granicy. Tymczasem z Marsylii do Polski na lotnisko w Balicach przyleciał 35-letni obywatel Kolumbii, którego po wylegitymowaniu zatrzymano.

- Po sprawdzeniu danych w dostępnych bazach SG ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu przez francuski wymiar sprawiedliwości celem aresztowania, wydania lub ekstradycji. Kolumbijczyk był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Dodatkowo na jego koncie widniały takie przestępstwa jak handel ludźmi, wykorzystywanie seksualne oraz sutenerstwo - informuje straż graniczna.

Zatrzymanego cudzoziemca przekazano funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie celem realizacji dalszych czynności służbowych.

Nieco później strażnicy zajęli się 20-letnim obywatelem Syrii, którego poddali kontroli legalności pobytu po przylocie z Aten.

- Jego dość naiwnym pomysłem na przekroczenie granicy było posłużenie się w czasie kontroli polskim dowodem osobistym, który został unieważniony z powodu utraty przez posiadacza. W trakcie kontroli szczegółowej cudzoziemiec oświadczył, że jest obywatelem Syrii. Po sprawdzeniu danych w dostępnych bazach SG okazało się, że osoba podlega decyzji nakazującej powrót. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze: grzywny w wysokości 800 zł, 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, orzeczeniem dozoru kuratora w okresie próby oraz pokrył koszty postępowania sądowego - informuje SG.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie administracyjne zobowiązują cudzoziemca do powrotu.
Kolejnym zatrzymanym na krakowskim lotnisku okazał się 45-letni Polak, mieszkaniec Rzeszowa, który chciał wylecieć do Wielkiej Brytanii. Po sprawdzeniu w systemach SG ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Komisariat Policji w Rzeszowie w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Mężczyzna ma odbyć karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności służbowych zatrzymany Polak został przekazany do Aresztu Śledczego w Krakowie.

Budowa północnej obwodnicy Krakowa. Betonują tunel w Zielonk...

Kto i kiedy powoduje wypadki drogowe w Polsce

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski