MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Basen po metamorfozie na wakacje. Roboty na Zarabiu idą zgodnie z planem, latem będzie oczekiwana atrakcja dla miłośników kąpieli

Barbara Ciryt
Modernizacja basenu na Zarabiu w Myślenicach. Prace postępują, wszystko zmienia się z dnia na dzień
Modernizacja basenu na Zarabiu w Myślenicach. Prace postępują, wszystko zmienia się z dnia na dzień Barbara Ciryt
Na Zarabiu w Myślenicach będzie nowa atrakcja na lato, a właściwie odświeżona. Miłośnicy kąpieli mogą się już przygotowywać do korzystania ze zmodernizowanego basenu otwartego. Od lutego trwają tu roboty remontowe, modernizacyjne. Obiekt będzie jak nowy. Mieszkańcy czekali na gruntowną modernizacje od 10 lat. I udało się. Wprawdzie kompleksowe roboty obejmują nieco więcej nią sama niecka basenu i jego najbliższe otoczenie, ale w te wakacje, czyli już wkrótce będzie można pływać.

- Roboty idą zgodnie z planem. Tak jak obiecywał burmistrz podczas tych wakacji basen letni na Zarabiu zostanie udostępniony. Wkrótce pojawią się informacje o jego otwarciu - usłyszeliśmy w Wydziale Promocji, Współpracy i Sportu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Prace są zaawansowane, idą zgodnie z zapowiedziami i wkrótce zmodernizowana niecka basenu oraz jego bliskie otoczenie będzie gotowe. Wszystko zmienia się tutaj z dnia na dzień.

Z początkiem roku sprawa korzystania z basenu na Zarabiu stała pod znakiem zapytania. Jak informowali myśleniccy samorządowcy - dotychczasowy dzierżawca rozwiązał umowę przed czasem, wiosną zeszłego roku,. Jednak w kilka miesięcy udało się zawrzeć umowę z nowym dzierżawcą - firmą Qlbar z Sieprawia i uzgodnić prace inwestycyjne na basenie. Umowa nowa obowiązuje od lutego tego roku.

Wówczas w lutym burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka informował: - Po nieoczekiwanej rezygnacji poprzedniego dzierżawcy znaleźliśmy się w problematycznej sytuacji, a mieszkańcy naszej gminy zostali pozbawieni możliwości korzystania z basenu w okresie letnim. Dzisiaj nastąpił przełomowy moment dotyczący tej inwestycji, gdyż zawarliśmy z nowym dzierżawcą umowę, która obowiązywać będzie przez kolejne 10 lat. Ze swojej strony bardzo dziękuję dzierżawcy, że podejmuje się tego wyzwania oraz wspólnego działania prowadzącego do realizacji tej ważnej inwestycji, a w przyszłości również poszerzenia oferty kierowanej do naszych mieszkańców.

Zapowiadał wówczas, że harmonogram prac na kąpielisku przewiduje, że zostanie ono otwarte w wakacje 2024. Przewidziano i zgodnie z planem jest realizowane to, że do 1 lipca 2024 roku zostanie wykonana modernizacja niecki basenu, będą wymienione płyty chodnikowe w obejściu basenu. W ramach tych prac przewidziano też wymianę i regenerację elementów ogrodzenia, odnowienie toalet i natrysków, wybudowanie kas w połączeniu z budynkiem ratowników i uruchomienie budynku małej gastronomii.

Przewidziane zostały tez dalsze prace na cały kolejny 2025 rok: nasadzenie roślinności, budowa brodzika dla dzieci, remont lokalu gastronomicznego. A następnie w kolejnych latach planowany jest montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w celu podgrzania wody oraz montaż zjeżdżalni.

Gmina Myślenice podjęła się modernizacji starego przyłącza wodno-kanalizacyjnego, a ponadto wydała 200 000 tys zł na zakup materiału budowlanego na posadzkę i ogrodzenie panelowe.

Myślenickie Zarabie z całą ofertą atrakcji, boisk, miejsc do uprawiania sportu, gier w piłkę, jazdy na rowerach, zabaw oraz malowniczych miejsc do rekreacji i wypoczynku.

Wielkie Święto Ojcowa, pokazano 800 lat historii w jeden dzień

Święto Ojcowa z przebierańcami, znanymi osobistościami. Przy...

Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski