Emocję w każdym meczu

MZ
Gracze Góral Team ambitnie walczyli do ostatnich minut w pojedynku z Chupacabras. Fot. Maciej Zubek
UNIHOKEJ. Sporych emocji dostarczyło każde z trzech pojedynków tej serii. Już w pierwszym z nich doszło do bezpośredniej konfrontacji obrońców tytułu Freelancera z wicemistrzami poprzedniej edycji Elita Blast.

Początek należał do Freelancera, który najpierw objął prowadzenie 1-0, a następnie 2-1. Kolejne fragmenty pierwszej odsłony to jednak popis Elity. Jej cztery bramki z rzędu sprawiły, że na przerwę schodziła ona prowadząc 5-2. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Najpierw Freelancer, dwoma golami zmniejszył straty do jednego trafienia, ale potem w niespełna dwie minuty to Elita strzeliła dwie bramki i odskoczyła na 7-4. Mistrzowie próbowali jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, ale skończyło się to dla nich utratą ósmej bramki zdobytej - co warto podkreślić - przez golkipera Elity Wojciecha Batkiewicza.

W potyczce Chupacabras z Góral Team emocję pojawiły się w końcówce. Jeszcze 6 minut przed końcem zapowiadało się na gładkie zwycięstwo lidera tabel, który prowadził już 5-0. Potem jednak ambitnie grający zawodnicy Góral Team w 3 minuty zdobyli 3 bramki i wynik stał się sprawą otwartą. Mimo kilku gorących spięć w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Chupacabras zdołał jednak utrzymać dwu bramkowe zwycięstwo. Całkowicie dwie odmienne połowy oglądali widzowie spotkania Unihock Team z ADN Grafiką. Po pierwszych 15 minutach głownie dzięki bardzo uważnej grze w defensywie 2-1 prowadzili ci drudzy. Po zmianie stron mecz nabrał jednak zupełnie innego oblicza. Korekty w składzie jakie poczyniła drużyna Unihock okazały się niezwykle trafione. Przesunięty z obrony do ataku lider zespołu Artur Burkat wziął na siebie ciężar zdobywania bramek, a że i jego partnerzy dużo od niego nie odbiegali to mecz ostatecznie zakończył się wygraną Unihock Team 10-4.

WYNIKI

Elita Blast - Freelancer 8-4 (5-2): Dzioboń 3, Garb 2, Bocheński, Kwak, Batkiewicz - Kulesza 2, Król, Firek.

Elita: Batkiewicz - R. Sulka, Daniel, Dzioboń, Bocheński, Garb, Kwak, K. Sulka.

Freelancer: Denefeld - Król, Ujwary, Kulesza, Augustyn, Firek, Hamrol, Romanowski, Woźniak.

Góral Team - Chupacabras 3-5 (0-2): R. Bierówka 2, Waligórski - Trzebunia, J. Handzel, M. Handzel, Staszel, Borowicz.

Góral: J. Jędrol - R. Bierówka, P. Waligórski, A. Jędrol, Krawczyk, K. Konieczko, Klimek, P. Konieczko, M. Waligórski, Galas.

Chupacabras: Książkiewicz - Kwak, Trzebunia, J. Handzel, M. Handzel, Staszel, Borowicz, Rozmus, Sobuła, Bisaga.

Unihock Team - AND Grafika 10-4 (1-2): Burkat 4, Pala 2, Lech 2, Babiak, Fryźlewicz - Borkowski 2, Karecki, Kolasa.

Unihock: Szewczyk - Burkat, Lech, Panczakiewicz, Pala, Babik, Fryźlewicz.

AND: Bizub - Borkowski, Karecki, Kolasa, Luberda, Wsolak.

7. Góral 11 0 38-15

Klasyfikacja strzelców: 36 gole - Leszek Dzioboń (Elita), 28 - Artur Burkat (Unihock), 22 - Marcin Borkowski (AND), 18 - Wojciech Pala (Unihock), Wiesław Firek (Unihock).