MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdy towarem jest nauka

KAR
Szkolna sala gimnastyczna oblegana była od wczoraj rana w szczególności przez uczniów szkół gimnazjalnych, gdyż to właśnie z myślą o nich prezentowały się pierwszego dnia targów szkoły ponadgimnazjalne. Swoje stoiska z materiałami promocyjnymi, atrybutami kojarzącymi się z profilem szkoły, a także żywymi reklamami w postaci samych uczniów rozłożyły tam: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach, Zespół Szkół w Dobczycach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu, Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, Zespół Szkół Technicznych i Rolniczych im. Jana Długosza w Dobczycach, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Zespół Szkół Poligraficzno-Księgarskich w Krakowie, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych - Pożarnicze w Czasławiu, Zespół Szkół Prywatnych dla Dorosłych w Myślenicach, Środowiskowy Hufiec Pracy w Myślenicach, Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach oraz firmy: Vulcan (zajmująca się zarządzaniem systemem elektronicznego naboru do szkół), Tele-fonika Kable S.A., Cooper Standard Automotiv i Scandinavian Tobacco S.A.

Tradycyjnie już z początkiem wiosny zorganizowane zostały Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego. Tegoroczna, IV edycja imprezy połączona została z I Targami Pracy i odbyła się w budynku SP numer 3 w Myślenicach.

Obserwujemy, że targi z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tak ze strony wystawców jak i odwiedzających je osób - mówi Halina Kustosz-Miśko reprezentująca organizatora imprezy Starostwo Powiatowe w Myślenicach. - Łącząc je z Targami Pracy i zapraszając nań pracodawców z terenu powiatu, chcieliśmy sprawić, aby młodzież wybierająca dziś szkołę ponadgimnazjalną zyskała także orientację, gdzie w ciągu najbliższych lat będzie mogła liczyć na zatrudnienie.
Zanim jednak ci młodzi ludzie odbędą swe pierwsze praktyki, a następnie rozmowy kwalifikacyjne, muszą zdecydować, jaki kierunek kształcenia obrać. Pomocą przy dokonywaniu tego wyboru służy Środowiskowy Hufiec Pracy.
Dysponujemy dużą ilością materiałów dotyczących zawodoznawstwa. Jest to aż 100 teczek i siedem tomów, w których opisane są wszystkie zawody występujące w naszym kraju - mówi Lucyna Skóra z Młodzieżowego Centrum Kariery działającego przy ŚHP. - Przychodzący do nas chłopcy często pytając o zawód strażaka. Dość mało, wedle dużego i wciąż wzrastającego - jak słychać zewsząd - zapotrzebowania na rynku pracy, pada pytań o szkoły zawodowe.
ŚHP służy pomocą w znalezieniu miejsca praktyki zawodowej (są pośrednikami pomiędzy pracodawcami a uczniami), a tym, którzy swą edukację chcą zakończyć na gimnazjum oferują szeroką gamę kursów zawodowych. Niezdecydowani co do tego, kim chcieliby zostać w przyszłości mogą tam znaleźć pomoc u doradcy zawodowego.
Każda ze szkół starała się przekonać do swojej oferty jak największą ilość osób. Na stanowisku Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich z Krakowa usłyszeliśmy: - Poligrafia była, jest i będzie, tak więc zawód poligrafa to znakomity wybór. Nasza szkoła to jedyna taka w Małopolsce, a jedna z czterech w Polce.
Dziś, drugiego dnia targów, prezentują się szkoły wyższe z terenu Małopolski oraz pracodawcy.
Patronat medialny nad IV Targami Edukacyjnymi Powiatu Myślenickiego i I Targami Pracy objęła redakcja "Dziennika Polskiego".
(KAR)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski