MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korki i remonty w Krakowie. Zmiany na Młyńskiej, prace na al. Solidarności, zamknięta Barska

Piotr Rąpalski
Wideo
od 12 lat
W związku z budową nowego przebiegu Sudołu Dominikańskiego w ramach projektu Tramwaj do Mistrzejowic, od soboty, 16 marca zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Młyńskiej i Miechowity. Ulica Miechowity zostanie zamknięta, a na ulicy Młyńskiej pojawią się zwężenia. Zamknięta będzie też ulica Barska, bo jest przebudowywana na drogę dojazdową do nowego hotelu i apartamentowca. A tymczasem mamy poniedziałkowy poranek z zakorkowanym Krakowem. Stoi A4 od Podgórza Duchackiego aż po Tyniec. Postoimy na Zakopiańskiej, Herberta, Wielickiej, rondzie Matecznego, Kamieńskiego, rondzie Grunwaldzkim, al. 29 Listopada i Opolskiej oraz Igołomskiej. Głównie na kierunku do centrum Krakowa.

Budowa tramwaju do Mistrzejowic - zmiany w ruchu

Dotychczasowa przełączka na ul. Młyńskiej zostanie przesunięta na północ, w kierunku ronda Polsadu.

Na połączeniu ul. Miechowity z ul. Młyńską, ruch kołowy zostanie zamknięty – objazd będzie możliwy przez ul. Stanisława ze Skalbmierza. Jednocześnie komunikacja miejska będzie kursować w tym miejscu po dotychczasowej trasie i zostanie wprowadzony ruch wahadłowy po utwardzonym poszerzeniu, dostępnym wyłącznie dla pojazdów transportu publicznego oraz budowy.

Przystanek autobusowy „Miechowity 03” zostanie przeniesiony na skrzyżowanie ul. Bohaterów Wietnamu z ul. Młyńską.

Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona 16 marca, od godziny 5.00 rano i potrwa do sierpnia.

ZDMK

Barska - zamknięte, budują dojazd do inwestycji

W Krakowie, w rejonie osiedla Podwawelskiego trwa inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Prace postępują, teren jest mocno rozkopany. Hotel powstanie blisko dawnego hotelu Forum i kompleksu knajp na Bulwarach Wiślanych.

Budowa hotelu na os. Podwawelskim

Hotel i apartamenty mają powstać w pobliżu kaplicy św. Bartłomieja, ul. Konopnickiej i rzeki Wilgi. To teren zielony, który przez lata służył mieszkańcom osiedla Podwawelskiego. Inwestor ma zgody budowlane, ale uwarunkowane tym, że musi stworzyć drogę dojazdową do planowanych nowych obiektów, właśnie od ulicy Barskiej.

Zmiany na Barskiej i w tunelu pod Hotelem Forum

Pod koniec 2023 roku deweloper przystąpił do kolejnego etapu prac, polegającego na przebudowie sieci wodnej oraz budowie kanalizacji teletechnicznej i elementów liniowych (krawężniki drogowe). Wygrodzeniu robót podlega większy zakres, tj. połowa jezdni na odcinku od ul. Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ul. M. Konopnickiej – w pierwszej kolejności jezdnia południowa. W związku z powyższym wprowadzono ruch wahadłowy, kierowanego poprzez sygnalizację świetlną.

W poniedziałek, 4 marca br. o godz. 7.00 wykonawca przystąpił do wymiany nawierzchni na fragmencie ul. Barskiej od ul. Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ul. M. Konopnickiej. Ulica na odcinku objętym pracami będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie po istniejącym chodniku. Objazd do ul. Ludwinowskiej przez rondo Matecznego oraz do ul. Barskiej przez rondo Grunwaldzkie. Taka organizacja ruchu potrwa do piątku, 15 marca br.

Lepsza nawierzchnia na fragmencie al. Solidarności

Gruntowna przebudowa al. Solidarności odsunęła się w czasie, aby jednak poprawić komfort kierowców, na jej fragmencie wymieniona zostanie nawierzchnia. Zyskają również piesi i rowerzyści. Prace rozpoczęły się 5 marca, sukcesywnie będą się więc pojawiać zmiany w organizacji ruchu.

Miasto ma w planach przebudowę al. Solidarności – obejmie ona nie tylko jezdnię, ale również torowisko. Zanim zadanie przejdzie fazę projektową i realizacyjną, poprawiona zostanie nawierzchnia jezdni.

Remont al. Solidarności ruszył 5 marca. Pracami objęty został rejon skrzyżowania z ul. Bulwarową (tzw. agrafka). Tu drogowcy zajmą się wymianą krawężników oraz regulacją wysokościową przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Poprawiony zostanie również przystanek. Pojawią się lokalne zwężenia jezdni.

Większe zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w trakcie prac bitumicznych – szczegóły podamy w osobnym komunikacie.

Prace na tzw. agrafce będą kosztować ok. 2 mln zł. W zależności od posiadanych środków finansowych, planowana jest dalsza wymiana nawierzchni na kolejnych skrzyżowaniach al. Solidarności (w kierunku placu Centralnego) oraz odcinkach znajdujących się pomiędzy nimi.

Oszuści - aplikacje bankowe ID

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski