Mieszkanie Plus w Zakliczynie. Ruszył przetarg na budowę 70...

Mieszkanie Plus w Zakliczynie. Ruszył przetarg na budowę 70 mieszkań na wynajem w Lusławicach i Paleśnicy

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Mieszkanie Plus w Zakliczynie. Ruszył przetarg na budowę 70 mieszkań na wynajem w Lusławicach i Paleśnicy
1/8
przejdź do galerii
Lusławice i Paleśnica to dwie lokalizacje na terenie gminy Zakliczyn, w których realizowane będą inwestycje w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Właśnie ogłoszono przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań na wynajem.
Na składanie ofert jest czas do 29 marca. Wśród kryteriów przetargu, oprócz ceny, najważniejszy będzie deklarowany termin zakończenia robót budowlanych, a także zastosowanie elementów prefabrykowanych, które mogą ograniczyć czas i koszt realizacji inwestycji.

W Lusławicach powstanie czterokondygnacyjny blok (40 mieszkań) z miejscami parkingowymi. W odległości 800 metrów od planowanej inwestycji znajdują się sklepy, lokale gastronomiczne, a w bezpośrednim sąsiedztwie - szkoła podstawowa.

Z kolei w Paleśnicy zostanie wybudowany trzykondygnacyjny blok (30 mieszkań). Przy #nim powstanie 30 miejsc parkingowych. W promieniu 400 metrów znajdują się kościół, szkoła, dwa przystanki autobusowe oraz sklep spożywczy.

W obydwu lokalizacjach powstaną mieszkania dwu- i trzypokojowe. Średnia powierzchnia lokali to ok. 50 metrów kwadratowych. Autorem projektu jest pracownia ART Artur Grodziński z Tarnowa, która wykonała projekt na zlecenie gminy.

- Zakliczyn to pierwsza gmina w województwie małopolskim, która wkracza w decydującą fazę realizacji - podkreśla dyrektor w biurze realizacji inwestycji Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Jarosław Kołodziejczyk. - Ta lokalizacja pokazuje, że Mieszkanie Plus to propozycja dla wielu samorządów - zarówno dużych miast jak Kraków, ale także do mniejszych gmin jak Zakliczyn. To daje gwarancję zrównoważonego rozwoju kraju - dodaje dyrektor Kołodziejczyk.

Według Dawida Chrobaka, burmistrza Zakliczyna, rządowy program mieszkaniowy ma bardzo duże znaczenie dla gminy. - Chcemy dać szansę młodym ludziom, aby mogli pozostać w Gminie Zakliczyn, aby nie musieli za pracą i mieszkaniem wyjeżdżać do większych ośrodków miejskich lub za granicę. Tworzymy dla mieszkańców warunki, w których mogą się rozwijać, zakładać rodziny. Oczywiście nie zapominamy również o seniorach - tłumaczy burmistrz Zakliczyna.

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu 2019 najemcy wprowadzą się do Mieszkania Plus w Gdyni, Wałbrzychu oraz Kępicach. W Gdyni nabór na mieszkania już się zakończył, a obecnie wnioski są weryfikowane, zaś w Wałbrzychu nabór trwa do końca stycznia.

PFR Nieruchomości analizuje w sumie ponad 400 projektów lokalizacji mieszkań, które mogą powstać w ramach rządowego programu. Do końca 2019 roku chce mieć w przygotowaniu około 100 tysięcy mieszkań na łączną kwotę ponad 30 mld zł.
Jednym z większych zamierzeń jest osiedle przy ul. Spacerowej na krakowskich Klinach, gdzie może powstać ok. 1,1 tys. mieszkań. W sierpniu ubiegłego roku rozstrzygnięty został konkurs urbanistyczno-architektoniczny na koncepcję tego modelowego osiedla. Trwają prace nad koncepcjami rozwiązań komunikacyjnych dla tego rejonu miasta.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (6)

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zdjęcie autora komentarza
Dobrze.

Zbigniew Rusek

Zgłoś naruszenie treści / 1

Dobrze, że budują w małych i średnich gminach/miastach, natomiast absolutnie powinno się zaprzestać budowania mieszkań (zarówno komunalnych, jak i deweloperskich czy w ramach Mieszkanie+) i biur w...rozwiń całość

Dobrze, że budują w małych i średnich gminach/miastach, natomiast absolutnie powinno się zaprzestać budowania mieszkań (zarówno komunalnych, jak i deweloperskich czy w ramach Mieszkanie+) i biur w Krakowie, gdyż nie jest możliwe, by w jednym mieście mieszkało takie "mrowie" ludzi. Więcej ludności, to więcej indywidualnych aut a przepustowość ulic miasta dawno się wyczerpała a nawet się stale pogarsza (przybywa sygnalizacji świetlnych). Niech ze 100 tys. ludności "odpłynie' z Krakowa wraz z samochodami a drugie 100 tys. niech pozbędzie się aut. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - START GŁOSOWANIA

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - START GŁOSOWANIA

Świat może istnieć bez tytoniowego dymu

Świat może istnieć bez tytoniowego dymu