MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncertowe "Muzyczne Zaduszki", poezja, teatr i pozostałe propozycje na weekend w Myślenicach i okolicy

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
W sobotę w schronisku PTTK na Kudłaczach odbędą się Muzyczne Zaduszki
W sobotę w schronisku PTTK na Kudłaczach odbędą się Muzyczne Zaduszki Katarzyna Hołuj
W nadchodzący weekend będzie się można wybrać na koncerty do Dobczyc lub do schroniska PTTK na Kudłaczach, gdzie tradycyjnie odbędą się Muzyczne Zaduszki. W Dobczycach zagra Obstawa Prezydenta, natomiast na Kudłaczach Zielony Szlak z jego liderem Radosławem Partyką oraz Andrzej Mróz. Kto woli teatr będzie się mógł wybrać w Myślenicach na "Gościa oczekiwanego" albo na spektakl "Tu w Wadowicach wszystko się zaczęło" i to nie do Wadowic, ale do Sułkowic. Kto zaś chce posłuchać poezji również będzie miał ku temu okazję - w niedzielę w Pcimiu odbędzie się spotkanie z Michałem Zabłockim.

SOBOTA

Myślenice, Mistrzostwa Europy w Karate oraz Puchar Europy w Karate Kyokushin, hala sportowa na Zarabiu, od godz. 10.

Dobczyce, Przejazd rowerowy, park miejski (dawny OSiR), godz. 14. Zaprasza TKKF Dobczyce.

Myślenice, Dzień Produktu Polskiego - Polskie rolnictwo zmarnowany potencjał czy szansa na przyszłość, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, godz. 14-19. Oprócz prelekcji (m.in. o pszczelarstwie, sadownictwie, zdrowym odżywianiu i rolnictwie miejskim) będą stoiska lokalnych firm i rękodzielników. Przygotowano też atrakcje dla dzieci, m.in. kącik polskich gier i bajek.

Pcim – Kudłacze, Zaduszki Muzyczne na Kudłaczach, Schronisko PTTK, godz. 17.30.
Wystąpią Andrzej Mróz i Zielony Szlak.

Krzyszkowice, Przywitanie nowego wozu, OSP Krzyszkowice, godz. 17.30.
Będzie to powitanie pierwszego w historii tej jednostki nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego (Renault D-15).

Myślenice, Spektakl "Gości oczekiwany", Dom Parafialny im. ks. J. Bylicy, godz. 17. Wystąpią aktorzy Grupy Misterium. Sztuka wg. dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej, w reżyserii Piotra Piechy.

Dobczyce, Dobczyckie Zaduszki Muzyczne, aula widowiskowa w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, godz. 18. Wystąpi bluesowo-rockowy zespół Obstawa Prezydenta.
Organizatorem Zaduszek jest Stowarzyszenie KAT Dobczyce. Bilety do nabycia w holu RCOS.

NIEDZIELA

Myślenice, Akcja krwiodawstwa, oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szpitalu powiatowym w Myślenicach, godz. 8-12.30. Jest to akcja zorganizowana przez strażaków, ale udział w niej mogą brać nie tylko strażacy.

Lubień, IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego, Szkoła Podstawowa, godz. 10. W turnieju w Lubniu zastosowany zostanie bonus - w klasyfikacji generalnej Grand Prix punkty uzyskane w tym turnieju będą przemnażane przez 1,5.

Myślenice, Mistrzostwa Europy w Karate oraz Puchar Europy w Karate Kyokushin, hala sportowa na Zarabiu, od godz. 10.

Myślenice, Spektakl "Gości oczekiwany", Dom Parafialny im. ks. J. Bylicy, godz. 15 i 18. Wystąpią aktorzy Grupy Misterium. Sztuka wg. dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej, w reżyserii Piotra Piechy.

Sułkowice, Spektakl „Tu w Wadowicach wszystko się zaczęło”, Sułkowicki Ośrodek Kultury, godz. 16. Wystąpią uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Harbutowicach, a przedstawienie przybliży najważniejsze wydarzenia z dzieciństwa Karola Wojtyły.

Pcim, Spotkanie z poezją z cyklu "Jesień jak Poezja", Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, godz. 17. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wiersze nagrodzone w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Elżbiety Guśpiel. Gościem spotkania będzie poeta Michał Zabłocki, autor m.in. takich tekstów jak „Bracka” i „Cichosza” śpiewanych przez Grzegorza Turnaua. Wieczór poprowadzi Jadwiga Malina Żądło.

Czy Polsce grozi blackout?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski