MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krótko

EKT
Nadchodzący weekend obfitować będzie w uroczystości oddania i poświęcania nowych sal gimnastycznych.

Więcej ćwiczeń

Pisaliśmy już o ceremonii zaplanowanej na jutro w Libertowie (gm. Mogilany) i Tenczynku (gm. Krzeszowice). W niedzielę oficjalnie zostanie przekazany taki obiekt przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy (gm. Wielka Wieś), gdzie budowa sali trwała niecałe dwa lata. Wyposażono ją w sprzęt, m.in. do gry w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę.
Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł, z czego 450 tys. zł stanowi dotacja, jaką gminie udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006".
Sala sportowa będzie służyć nie tylko uczniom ZS-P, ale również mieszkańcom gminy.

Przeciw przemocy

"Jak ustrzec dzieci i młodzież przed zagrożeniami - umiejętności konieczne do efektywnego przeciwstawiania się zagrożeniom" - pod takim hasłem w Starostwie Powiatowym w Krakowie, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował konferencję, w której wzięli udział pedagodzy i psycholodzy ze szkół podstawowych i gimnazjów w powiecie krakowskim.
Starosta krakowski Józef Krzyworzeka otwierając konferencję mówił o roli edukacji szkolnej, która nabrała znaczenia zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy funkcja rodziny uległa osłabieniu. Wraz z dyrektorem PODN, Zbigniewem Podolskim i dyrektorem Wydziału Edukacji Norbertem Kodurą, wręczył dyplomy doradcom metodycznym, którzy przez ostatnie trzy lata pracowali w szkolnych placówkach. Ogłoszono też nabór na nowych doradców.
Prelegenci: Beata Helizanowicz, dr Jakub Kołodziejczyk i Karol Łojek, mówili m.in. o współpracy rodziców, szkoły i placówek specjalistycznych, o profilaktyce oraz humanistycznym podejściu w działaniach przeciw agresji i przemocy w szkole.

"Polacy na Syberii" w pałacu

W Pałacu "Vouxhall" w Galerii" Krzeszowickiego Ośrodka Kultury w Krzeszowicach rozpoczęto przygotowania do wystawy pt. "Polacy na Syberii", organizowanej przez Zespół Komisji Historycznej Związku Sybiraków w Krakowie.
- Wystawa dokumentuje trwającą przeszło dwa wieki historię zsyłek Polaków na Syberię - od czasów Konfederacji Barskiej do połowy XX wieku. Dodatkowo zostanie wzbogacona o akcenty regionalne, ukazując postać ojca Rafała Kalinowskiego z klasztoru w Czernej, który także przeżył zsyłkę na Syberię - zapowiada kurator wystawy Anna Konopka. Podczas wernisażu, zaplanowanego na 26 października o godz. 18, będzie też można posłuchać wierszy o syberyjskiej tematyce. (EKT)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski