Medal Kmity był o krok

PAN
ŁUCZNICTWO. Minionym tygodniu zabierzowscy łucznicy walczyli na wielu frontach. Liderka Kmity Zabierzów Karina Lipiarska walczyła w Akademickich MŚ w Chinach.

W klasyfikacji indywidualnej Lipiarska zajęła dziesiąte miejsce przegrywając w 1/4 finału z późniejsza zwyciężczynią z Korei 3-6. Lepiej powiodło się zawodniczce z Zabierzowa w walce drużynowej, w której w zespole reprezentacyjnym z Małgorzatą Ćwienczek (Czarna Strzała Bytom) i Joanną Rząsą (Łucznik Żywiec) polskie łuczniczki zajęły czwarte miejsce ulegając w walce o brązowy medal Japonkom 12-17.

Młodzież z Grota Zabierzów startowała w Ostrawie w dorocznym turnieju "O Złoty Kilof". Najlepiej spisała się Anna Michalik (Rudawa), która zwyciężyła w swojej kategorii. Jakub Dudek (Zabierzów) w swojej konkurencji był 10-ty.

W Ścinawce startowały łuczniczki Kmity Zabierzów w V-tej Rundzie Pucharu Polski i Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet.Osłabiony zespół bez najlepszej Kariny Lipiarskiej zajął tam 4. miejsce co ostatecznie uplasowało zespół na tym właśnie miejscu w tegorocznych rozgrywkach. Zespół startował w składzie: Agata Winiarska, Paulina Fiutowska-Witala, Katarzyna Anioł i Alicja Strzałka. Pomimo absencji w V rundzie Pucharu Polski ze względu na start w reprezentacji - Karina Lipiarska w tym roku zajęła ostatecznie trzecie miejsce w kategorii seniorek. Lepiej powiodło się Katarzynie Anioł, która w kategorii juniorek zajęła w tym roku drugie miejsce. (PAN)