Porażka Szreniawy

ANMI
III LIGA PIŁKARSKA. Po niezłej drugiej połowie Szreniawa Nowy Wiśnicz przegrała na wyjeździe z Przebojem Wolbrom 0:1.

Spotkanie, wcześniej planowane na sobotę, przeniesiono na środę ze względu na obchody 75-lecia Przeboju. Trener Szreniawy Marcin Manelski zaznaczył, że o jego wyniku zadecydowała głównie pierwsza połowa. - Zagraliśmy w niej bojaźliwie. Daliśmy się stłamsić przeciwnikowi i zepchnąć do defensywy. To obróciło się przeciw nam. Po jednej akcji Mateusz Majcherczyk wszedł w okolice szesnastki i strzelił nie do obrony - mówi szkoleniowiec.

Szreniawa lepiej spisała się w drugiej części spotkania. - Zrobiłem zmiany. Zaczęliśmy się lepiej prezentować, ale nie stworzyliśmy sobie klarowniejszych akcji. Cieszę się, że od strony fizycznej wyglądaliśmy lepiej niż Przebój - mówi Manelski.

Szreniawianie kończyli mecz w dziesięciu. W 79 min Józef Czapla zobaczył czerwoną kartkę za faul na Marcinie Kowalczyku poza polem karnym. Sytuacja wzbudziła kontrowersje. - Moim zdaniem nasz golkiper nie faulował. Jestem pewien, że nie dotknął zawodnika gospodarzy - przekonuje Manelski.